fbpx
Home Aktualności Jeszcze zdążycie posadzić swoje własne drzewo! Odebrać sadzonki można tylko dzisiaj do 15.00

Jeszcze zdążycie posadzić swoje własne drzewo! Odebrać sadzonki można tylko dzisiaj do 15.00

by Gabrysia Farbotko
Sadzimy (3)

Zapraszamy do Ośna Lubuskiego, gdzie tutejsze nadleśnictwo bierze udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Dziś (18 września) do godz. 15 można odebrać sadzonki, by posadzić swoje własne drzewo, żeby potem z dumą przyglądać się jak będzie ono wzrastać na przestrzeni lat. Akcja jest jednodniowa, jeśli dziś nie odbierzesz sadzonki, nie będziesz miał już takiej możliwości w terminie późniejszym. 

Lasy Państwowe przygotowały ponad milion sadzonek. Przyjść́ i odebrać sadzonkę wybranego drzewa może każdy dzisiaj do godz.15.00. W tym roku w Nadleśnictwie Ośno Lubuskie można wybierać między świerkiem, a modrzewiem. Pracownicy nadleśnictwa zachęcają do udziału w akcji nie tylko osoby interesujące się na co dzień ekologią lub obcujące z przyrodą, ale każdego komu leży na sercu dobro natury.

Dlaczego tak ważne jest dosadzanie drzew? 

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

– Idea jest taka, żeby każdy Polak mógł swoje drzewo zasadzić samodzielnie. Dzięki lasom państwowym można to zrobić całkowicie za darmo. Drzewek, sadzonek na pewno dla nikogo nie braknie. Dostanie każdy, kto pojawi się w naszej szkółce – zachęca rzecznik ośniańskiego nadleśnictwa Sebastian Greszta. 

Pan Sebastian przypomina, że jest to już druga edycja tej narodowej akcji . Pierwsza miała miejsce w zeszłym roku i spotkała się z dużym odzewem. W skali kraju cieszyła się naprawdę sporym powodzeniem. Po co nam kolejne drzewa?

– Drzew nigdy nie za wiele. One dają nam życiodajny tlen oraz drewno. Sadzimy drzewa po to, żeby nigdy nie zabrakło nam tych życiodajnych surowców oraz tak przecież cennego, świeżego powietrza – tłumaczy rzecznik.

Leśniczy wydający sadzonki opowiedział, że szkółka leśna, w której się znajdujemy liczy już pięćdziesiąt lat i że z ogromną przyjemnością pracuje się pośród drzew, a z jeszcze większą bierze udział w tak potrzebnej akcji.

Zapraszamy zatem Państwa do obejrzenia zdjęć oraz do odwiedzenia Szkółki Leśnej w Ośnie Lubuskim. Sadzonek jest jeszcze dużo i wszystkie wciąż jeszcze czekają na swoich właścicieli.

Inicjatorami i patronami akcji sadzenia drzew na terenie naszego kraju są: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Więcej informacji można uzyskać u leśniczego szkółki: 663 897 49. 

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice