fbpx
Home Aktualności Organizujemy zbiórkę artykułów dla podopiecznych z DPS, którzy trafili do torzymskiego szpitala. Pomóc może każdy!

Organizujemy zbiórkę artykułów dla podopiecznych z DPS, którzy trafili do torzymskiego szpitala. Pomóc może każdy!

by Renata Hryniewicz
Fot. Urząd Marszałkowski

Stan higieniczny podopiecznych zielonogórskiego Domu Pomocy Społecznej, którzy rozwiezieni zostali do lubuskich szpitali, po tym jak w DPS wykryto ognisko koronawirusa, ma wiele do życzenia. Są ogromnie zaniedbani, mają straszne odleżyny i otwarte rany. Sprawą zajęła się prokuratura, a tymczasem w całym kraju organizowane są zbiórki artykułów higienicznych dla pacjentów z DPS. Pomoc jest potrzebna także w szpitalu sąsiedniego powiatu, gdzie trafiło 76 osób. Zdecydowaliśmy się zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów i dostarczyć je do szpitala w Torzymiu.   

„Do Szpitala w Torzymiu zostanie przyjętych 76 pensjonariuszy Domu Kombatanta w Zielonej Górze. Oddziały szpitala są w trakcie przygotowania, jednak w związku z sytuacją w jakiej się znaleźli pensjonariusze, brakuje wielu artykułów pierwszej potrzeby. Ewakuowani pensjonariusze opuszczą znane sobie miejsce dosłownie bez niczego. Dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie” – czytamy na stronie Lubuskiego Centrum Pulmonologii w Torzymiu.

Informacja pojawiła się dwa dni temu, natomiast na chwilę obecną pensjonariusze są już na miejscu w szpitalu. Choć pomoc w postaci artykułów napływa do szpitala, wciąż brakuje niektórych rzeczy. Dlatego postanowiliśmy również zorganizować zbiórkę. Potrzebne artykuły z listy będziemy zbierali dzisiaj do godziny 17 oraz jutro od godziny 8.30 do 17.00.

Jeśli chcielibyście pomóc starszym ludziom, można zakupić wymienione przedmioty i przynieść je do redakcji, a my zawieziemy je do szpitala.

Lista artykułów, które na tą chwilę są jeszcze potrzebne:
  • oliwki lub balsamy pielęgnacyjne
  • szampony do włosów
  • kubki plastikowe do szczoteczek i pasty
  • szczotki do włosów
  • nożyczki do paznokci
  • koszyk/pojemnik plastikowy (ok. 20×30 cm)
  • miski plastikowe (ok. 30 cm)
  • pieluchomajtki (rozmiary 2, 3, 4)
  • majtki SENI (rozmiary M, L, XL)
Każdy kto chciałby wesprzeć zbiórkę może dostarczyć artykuły do redakcji portalu I Love Słubice, Pl. Wolności 9B Słubice. 
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice