fbpx
Home Aktualności Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Będą one obowiązywały od soboty.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Będą one obowiązywały od soboty.

by Renata Hryniewicz
Konferencja

Zamknięcie galerii handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych , aptek i drogerii, zakaz wychodzenia z domów poza koniecznymi sytuacjami, skierowanie wszystkich szkół pracę zdalną, zamknięte teatry, kina, muzea,  hotele otwarte tylko dla podróżujących służbowo – takie obostrzenia wprowadza rząd od 7 listopada. 

– Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców to włączamy ostry hamulec bezpieczeństwa, ale jeśli przekroczy 75 to będziemy musieli wdrożyć narodową kwarantannę, włącznie z ograniczeniem w przemieszczaniu się – zapowiedział podczas dzisiejszej konkurencji Morawiecki.

– Zostańmy w domu, aby nie dać wirusowi szansy na rozprzestrzenianie się. Wychodźmy tylko wtedy, gdy musimy iść do pracy, czy na zakupy – zaapelował z kolei Adam Niedzielski.

Od soboty, 7 listopada będą obowiązywały kolejne obostrzenia.

  1. Zamknięte zostaną galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych , aptek i drogerii. W handlu poza galerią w mniejszych sklepach do 100 mkw będzie mogła przebywać 1 os/10mkw, a w sklepach pow. 100 mkw  1os/15mkw.
  2. Nauka zdalna zostaje rozszerzona na klasy 1-3 i przedłużony zostaje okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada.
  3. Wprowadzony zostaje zakaz wychodzenia z domów. Można wyjść tylko w sytuacjach koniecznych.
  4. Zamknięte całkowicie zostaną kina, teatry, muzea.
  5. Hotele będę mogły tylko przyjmować osoby podróżujące służbowo.

Baner Brand Cy
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice