fbpx
Home Aktualności W 30 dni rowerem dookoła Polski? Taki ma plan Daniel Krawczyk z Cybinki.

W 30 dni rowerem dookoła Polski? Taki ma plan Daniel Krawczyk z Cybinki.

by Renata Hryniewicz
Daniel Krawczyk

Z cyklu „Ciekawi ludzie” dziś o Danielu Krawczyku z Cybinki. Można powiedzieć, że to człowiek o wielu talentach i zainteresowaniach. Zajmuje się fotografią natury, a w planie ma rowerową podróż dookoła Polski.

– Zawsze obcowałem z przyrodą. Od kiedy miałem pierwszy aparat, taki zwykły plastikowy już fotografowałem – mówi Daniel. – Teraz sprzęt daje więcej możliwości, można się przyjrzeć i sfotografować zwierzęta z bliska.

Fot. Daniel Krawczyk

Robi zdjęcia tam, gdzie się da. Oprócz przyrody uwielbia fotografować przydrożne krzyże, figury, kościoły. – Myślę, że to jest nasze bogactwo narodowe, a fotografia daje możliwość utrwalenia czegoś, co może przeminąć, co może się zmienić, może być jeszcze piękniejsze, ale też zostać zniszczone – mówi Daniel.

Podróż dookoła Polski

Daniel jest też zagorzałym rowerzystą. – Od dziecka uwielbiałem rower. Na dowód tego, że od dziecka, przypomniała mi się sytuacja. Chodziłem do przedszkola w Słubicach. Miałem taki mały czterokołowiec, tak szybko nim jeździłem, że uciekłem niani. Znaleźli mnie na stadionie. Rower więc towarzyszył mi od zawsze – śmieje się.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

– Rower daje inną perspektywę niż samochód. W powiecie słubickim mamy przepiękne tereny, które w dużej mierze zjeździłem rowerem. Oczywiście uwieczniłem te miejsca fotografią.

Droga do Słubic. Fot. Daniel Krawczyk.

Droga do Słubic. Fot. Daniel Krawczyk.

W tym roku zrodził się pomysł podróży dookoła Polski.

-To teraz jest mój cel do zrealizowania. Za rok 1 czerwca zamierzam objechać Polskę dookoła na rowerze. W 30 dni, 3 tys. kilometrów. Chciałbym tym wspomóc leczenie Józefinki z Ośna Lubuskiego – podkreśla Daniel.

Wyprawę finansuje sobie sam, a przygotowuje go do wyjazdu znakomity kolarz Andrzej Bycka. – To kolarz z doświadczeniem, który szkolił najlepszych. Jestem przekonany, że dzięki niemu jestem w stanie bardzo dobrze się przygotować i zrealizować swój cel.

D. Krawczyk przeszedł już wstępne badania lekarskie. Wyniki pozwalają mu na rozpoczęcie treningów i realizację zamierzonych celów.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice