fbpx
Home Aktualności Wczesne wstawanie – dlaczego warto

Wczesne wstawanie – dlaczego warto

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Man 5522892 1920

Zdecydowanie warto wstawać wcześnie rano, ponieważ daje nam to niesamowicie dużo korzyści. Korzystamy nie tylko na tym my sami, ale również nasz organizm oraz nasze samopoczucie.

Przede wszystkim wczesne wstawanie sprawia, iż nasz dzień staje się być dłuższy, dzięki czemu mamy więcej czasu na swoje codzienne zajęcia czy na odpoczynek bądź relaks, które są przecież równie bardzo ważne. Wstawanie rano przyczynia się też do tego, że wbrew pozorom mamy w ciągu dnia o wiele więcej energii i zapału do pracy.

Bardzo ważne jest jednak, by sypiać każdego dnia odpowiednią ilość czasu, biorąc oczywiście pod uwagę nasz wiek i styl życia, bo to właśnie one powinny wyznaczać nam odpowiedni czas snu. Sen to przede wszystkim czas na regenerację dla organizmu, tak więc należy zadbać o to, by spać tyle ile trzeba, czyli tyle ile potrzebuje do tego nasz organizm, nie więcej i nie mniej.

Wstawanie wcześnie rano jest jednak bardzo często niełatwe do zrealizowania, zwłaszcza w okresach jesienno-zimowych, kiedy na dworze jest ponuro, zimno i nieprzyjemnie. Można jednak na kilka bardzo prostych sposobów ułatwić sobie to zadanie, jakim jest nauczenie siebie samego wstawać wcześniej niż zazwyczaj.

Można na przykład ustawić sobie budzik na odpowiednią godzinę, ale budzik ten postawić daleko od łóżka, w taki sposób, byśmy po przebudzeniu musieli wyjść z łóżka i podejść do niego, by go wyłączyć. Innym sposobem jest też zaplanowanie sobie poranka, a więc zaplanowanie konkretnej godziny, o której wstaniemy, a także dokładne czynności, które będziemy wykonywać zaraz po tym.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice