fbpx
Home Aktualności „Duma Pogranicza” powraca na piłkarskie boiska. Na pierwszy ogień mecz z Zielonymi

„Duma Pogranicza” powraca na piłkarskie boiska. Na pierwszy ogień mecz z Zielonymi

by Piotr Karp
Polonia i Ilanka będą ze sobą rywalizować również i w nowym sezonie

Sezon ligowy co prawda zakończył się nie aż tak dawno temu, ale słubicki zespół już w poprzednim tygodniu rozpoczął przygotowania do nowych rozgrywek. Na „dzień dobry” Polonia zmierzy się w sparingu z rewelacyjnym beniaminkiem klasy okręgowej- Zielonymi Lubiechnia Wielka.

Poprzedni sezon był dla słubiczan jak najbardziej udany- piąta lokata z rozgrywkach IV ligi oraz półfinał lubuskiego pucharu Polski tylko potwierdziły, iż na tę chwilę Polonia to piłkarska czołówka w naszym województwie. Zieloni z kolei w dość imponującym stylu wygrali zmagania w słubickiej klasie A, co oznacza, że w przyszłym sezonie zagrają w „okręgówce”. Co ciekawe, będzie to dla ekipy z Lubiechni powrót po dwuletniej banicji. Zieloni na tym szczeblu rozgrywek występowali już w sezonie 2018/19.

Zagrają w środę i w piątek

Obydwa zespoły spotkają się już w tę środę. Mecz zostanie rozegrany w Słubicach o godzinie 18:30. W piątek natomiast ”Duma Pogranicza” pojedzie do Barlinka, aby tam o godzinie 19:00 rozegrać kolejne spotkanie kontrolne z ekipą miejscowej Pogoni.

Liga tuż, tuż…

Do startu nowych rozgrywek pozostało już niewiele czasu. Pierwszą kolejkę zaplanowano bowiem na siódmego i ósmego sierpnia. I już na początku będzie niezwykle ciekawie, bo Polonia pojedzie do Ośna na derbowy mecz ze Spójnią, zaś w drugiej kolejce przyjdzie słubiczanom podjąć rzepińską Ilankę. Warto również odnotować, iż w naszych rozgrywkach pojawią się cztery nowe ekipy, które w poprzednim sezonie zagwarantowały sobie awans z klasy okręgowej- Piast Czerwieńsk, Promień Żary, Budowlani Murzynowo oraz zasłużona Celuloza Kostrzyn.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice