fbpx
Strona główna Wydarzenia Światowy Dzień Wzroku
Medlook Salon Optyczny Słubice

Data

08 Paź 2020
Expired!

Czas

Cały dzień

Światowy Dzień Wzroku

Wzrok jest najważniejszym ze zmysłów. Ocenia się, że ponad 80% informacji jakie analizuje nasz umysł pochodzi właśnie z narządu wzroku.  Dlatego też w tym dniu pragniemy przypomnieć jak istotne jest utrzymanie funkcji wzrokowych w jak najlepszej kondycji.

Co w takim razie robić, aby nasze widzenie było w dobrym stanie? Do kogo się udać, gdy coś nas niepokoi?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, żeby regularnie kontrolować  wzrok. W przypadku dzieci w wieku szkolnym badanie wzroku należy przeprowadzać raz na rok, u osób dojrzałych, jeśli nie ma żadnych symptomów gorszego widzenia, wystarczy wykonać badanie kontrolne  raz na 2 lata.

A do kogo się udać? W Polsce można wyróżnić kilka zawodów, które zajmują się wzrokiem. Są to:

  • Okuliści – lekarze o specjalizacji okulistycznej
  • Optometryści – absolwenci uniwersytetów medycznych lub politechnik o kierunku optometria
  • Ortoptycy – absolwenci techników lub szkół policealnych
  • Optycy – absolwenci techników lub szkół policealnych

Jeśli więc boli cię oko, jest one przekrwione, na powiekach pojawia się  śluzowa wydzielina, widzisz plamy przed oczami, gwałtownie pogorszyło się widzenie lub doznałeś urazu – są to sytuacje  z którymi bezwzględnie powinieneś udać się  do okulisty, ponieważ jest to specjalista zajmujący się leczeniem chorób oczu.

Jeśli natomiast pogorszył ci się wzrok, boli cię głowa lub oczy w dotychczasowej korekcji lub po dłuższej pracy wzrokowej lub ukończyłeś  40 rok życia i zauważyłeś pogorszenie widzenia w bliskich odległościach, masz problemy z akomodacją lub widzeniem obuocznym, albo chciałbyś dopasować soczewki kontaktowe, wówczas najlepszym wyborem będzie udanie się do optometrysty.

Ortooptycy zajmują się prowadzeniem terapii w przypadku zaburzeń zezowych i widzenia obuocznego.

Optycy wykonują okulary na zlecenie okulisty lub optomoetrysty.

W Słubicach z porady okulistycznej można skorzystać w przychodni na ul. Mickiewicza 6, natomiast z porady optometrysty  jedynie w salonie optycznym Medlook na ul. Kopernika 23a, gdzie również wykonasz okulary.

Z okazji Światowego Dnia Wzroku salon optyczny Medlook przygotował kilka atrakcyjnych promocji. W październiku można nabyć oprawki okularowe z rabatem do 40%, a zamawiając okulary progresywne otrzymać drugie okulary jednoogniskowe gratis. Ponadto w dniu 08  października można wykonać bezpłatne badanie wzroku. W innych dniach badanie wzroku jest również bezpłatne jeśli jest połączone z zakupem okularów.

Na badanie można zapisać się online na stronie internetowej Medlook lub telefonicznie 500 070 607.

Medlook Słubice Salon Optyczny Optyk
Cargo 728 300 2

Wydarzenie zostało zakończone.

Zostaw komentarz