W dniu 21 czerwca Przedszkolu Samorządowym „Jarzębinka” w Słubicach odbył się XIV Festiwal Piosenki „Rozśpiewana Jarzębinka”, który zgromadził przedszkolaki ze wszystkich przedszkoli z tego miasta. To coroczne wydarzenie stanowi okazję do prezentacji talentów młodych artystów. 

Było to prawdziwe święto muzyki. Najmłodsi mieszkańcy gminy Słubice wzięli udział w konkursie wokalnym, w którym mogli zaprezentować swoje umiejętności. Dzieci przygotowywały się do festiwalu przez wiele tygodni, uczyły się tekstów piosenek i choreografii, a także starały się wypracować swoje oryginalne interpretacje utworów. Ich starania przyniosły wspaniałe efekty, ponieważ każde z wystąpień było pełne energii, radości i pasji.

Przedszkolaczki zaskoczyły publiczność nie tylko pięknym śpiewem, ale również umiejętnością prezentacji na scenie. Wielu z nich poruszało się swobodnie, tańcząc i wykonując charakterystyczne gesty, co dodatkowo podkreślało emocje płynące z wykonywanych utworów.

Festiwal, co roku przyczynia się do integracji przedszkolaków z całego miasta, tworząc atmosferę pełną pozytywnych emocji. Wszystkie przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Jury składające w składzie: Anna Adamowicz – przewodnicząca jury, Monika Jakuszewicz oraz Lilla Radkiewicz miało trudne zadanie w wyborze laureatów. Każde z wystąpień było wyjątkowe i trudno było wybrać te najlepsze wykonanie. Mimo to, decyzję trzeba było podjąć. Oto wyniki: 

Kategoria 3-latki:

1 m-ce – Michał Kowalski – Przedszkole Samorządowe nr.1

2 m-ce – Apolonia Serafin – Przedszkole Fun Factory

3 m-ce – nie przyznano

wyróżnienie: Aleksandra Mazurek – Przedszkole Samorządowe nr.2 

Kategoria 4-latki:

1 m-ce – Julia Jemielita – Przedszkole Samorządowe nr 3

2 m-ce – Alicja Kończyńska – Przedszkole Samorządowenr 4

3 m-ce – Leon Pilczuk – Przedszkole Samorządowe nr 1

wyróżnienie: nie przyznano

Kategoria 5-latki: 

1 m-ce – Hanna Trzeciak  – Przedszkole Samorządowe nr 2

2 m-ce – Nadia Nicke – Przedszkole Samorządowe nr 3

3 m-ce – Joanna Łapko – Przedszkole Samorządowe nr 1

wyróżnienie: Iga Dębiec – Kraina Radości

Kategoria 6-latki: 

1 m-ce – Nadia Kułasiewicz  – Przedszkole Samorządowe nr 3

2 m-ce – Marcelina Jaszczuk – Przedszkole Samorządowe nr 2

3 m-ce – Maja Nowak – Przedszkole Samorządowe nr 1

wyróżnienie: nie przyznano

Zapraszamy do galerii zdjęć.