Gmina Słubice dokonała 28 lipca odbioru prac w parku przy al. Niepodległości, gdzie powstał ogromny teren do zabawy i rekreacji. Trwa właśnie demontaż tymczasowego ogrodzenia, który ma się zakończyć prawdopodobnie dzisiaj. Jak tylko to się stanie, z parku będzie już można korzystać!

Park przy alei Niepodległości to wielki, 2,5-hektarowy teren porośnięty pięknymi starymi drzewami. Teraz w ich otoczeniu będzie można się bawić, uprawiać sport i odpoczywać.

Na terenie parku powstało kilka stref do zabaw dla dzieci w różnym wieku. Stanęło tam łącznie kilkadziesiąt różnorodnych urządzeń zabawowych, z których będą mogły korzystać także dzieci z niepełnosprawnościami. Znalazły się tam m.in. urządzenia, które pomagają poznawać świat i pobudzać zmysły maluchów mających zaburzenia integracji sensorycznej.

W parku stanęła też duża altana, gdzie będzie można wypoczywać w otoczeniu posadzonej tam lawendy, w sąsiedztwie znajduje się siłownia pod chmurką i tor do jazdy na rolkach- jedyne pokryte asfaltem miejsce, bo alejki spacerowe zostały zbudowane ze specjalnej przepuszczającej wodę nawierzchni. Specjalną nawierzchnię mają też strefy zabaw dla dzieci, co gwarantuje im pełne bezpieczeństwo.Jest tu też samoczyszcząca się toaleta, przystosowana także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Podczas gdy dzieci będą się bawić, rodzice będą mogli odpocząć na ławkach w cieniu drzew. Cieszymy się, że pomimo tak rozległej inwestycji udało się zachować naturalny charakter tego miejsca, a większość urządzeń zamontowana została w osłoniętych drzewami częściach parku. Latem będzie to idealne miejsce do wypoczynku.

Na przebudowę parku gmina wydała 6,6 mln zł, ale jak podkreślał wielokrotnie burmistrz Mariusz Olejniczak, takie miejsce od lat marzyło się mieszkańcom, którzy mają małe dzieci. Park został oświetlony, zamontowany w nim także monitoring. Wykonawcą była słubicka firma Eurokop.

Źródło: Gmina Słubice