W Słubicach zakończyła się rozbudowa zakładu spółki Kohl Group Polska. W ramach inwestycji powstała hala produkcyjna oraz budynek socjalno-biurowy o łącznej powierzchni prawie 5 tys. m kw. Generalnym wykonawcą była firma WPIP.

Dzięki rozbudowie kompleks należący do spółki Kohl Group Polska, będącej częścią niemieckiej Grupy Kohl, specjalizującej się w produkcji części tłoczonych i złożonych zespołów spawanych ze stali czarnej, nierdzewnej i aluminium, powiększył się do ponad 9 tys. m kw. Jest on zlokalizowany w Słubicach przy ul. Osiedle Przemysłowe.

Inwestycję realizowała firma WPIP. Do zadań generalnego wykonawcy należała budowa hali produkcyjnej o powierzchni ponad 4 tys. m kw., która została połączona z już istniejącą oraz dwukondygnacyjnego obiektu socjalno-biurowego (ok. 840 m kw.). W ramach kontraktu powstały także drogi wewnętrzne, place manewrowe, miejsca postojowe dla samochodów osobowych, a także podziemny zbiornik retencyjno-przeciwpożarowy o pojemności 250 m sześc.

– To już kolejna zakończona przez nas w tym roku inwestycja, którą prowadziliśmy w województwie lubuskim – mówi Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu WPIP. – Realizując kontrakt dla Kohl Group Polska, korzystaliśmy z bogatego doświadczenia w realizowaniu zakładów produkcyjnych, także w tym regionie. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w rozbudowie kompleksu, będącej kolejnym potwierdzeniem, że nasz partner znajduje się na ścieżce dynamicznego rozwoju.

WPIP – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Kohl Group Polska – spółka należąca do niemieckiej Grupy Kohl, specjalizującej się w produkcji części tłoczonych i złożonych zespołów spawanych ze stali czarnej, nierdzewnej i aluminium. Są to m.in. drzwi do wózków widłowych, podwozia do elektrycznych wózków paletowych czy komponenty zautomatyzowanych systemów magazynowych. Grupa Kohl posiada trzy zakłady produkcyjne – jeden w Niemczech (Kolonia) oraz dwa w Polsce (Słubice), zatrudniając łącznie ok. 500 pracowników.

Źródło: Informacja prasowa WPIP/ Mariusz Mysior