W minioną sobotę, przed bramą Technikum Leśnego w Starościnie, zgromadziło się ponad stu entuzjastów natury, niezależnie od wieku czy pogody. W uśmiechach i radościach spotkania dało się wyczuć atmosferę fascynacji przyrodą, która towarzyszyła podczas inauguracji piątej edycji Akademii Małego Leśnika.

Cudowna pogoda sprzyjała przygodom, a jeszcze lepsza atmosfera sprawiła, że każdy był gotowy na nowe doznania.

Uczestnicy AML odwiedzili dwie niezwykłe atrakcje przyrodnicze, które z wiarą w naturę tworzą nasi lokalni pasjonaci.

Ogród i zbiory roślin z całego świata – Pan Eugeniusz Radziuł, znany w całej okolicy miłośnik roślin, otworzył wrota do swojego magicznego ogrodu. Każdy krok to podróż w świat barw i zapachów. 

Zagrodowa Hodowla Danieli „Dwa Dęby” – w sercu starościnskich lasów, uczniowie akademii odwiedzili również Zagrodową Hodowlę Danieli „Dwa Dęby”. Pan Tomasz Woźniak, pasjonat i opiekun tych majestatycznych zwierząt, przywitał wszystkich z uśmiechem, otwierając świat tajemniczych danieli. Te niezwykłe zwierzęta, jakże bliskie naszym lasom, wzbudziły zachwyt zarówno w dzieciach, jak i dorosłych.

Kolejne Imprezy na Horyzoncie

To nie koniec przygód! Już teraz Akademia Małego Leśnika zaprasza Was serdecznie na kolejne wydarzenia. Będzie jeszcze więcej odkryć, nauki i radości z kontaktu z naturą.

Do zobaczenia na szlaku przyrodniczych odkryć!