Kościółek w Lubiechni Małej.- na remont wnętrza gmina Rzepin dostanie 140 tys. zł.

5 mln 555 tys. zł – taka kwota trafi do gmin powiatu słubickiego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na renowację zabytków. Największe dofinansowanie w kwocie 2 mln 842 tys. zł trafi do Górzycy na remont kościoła pod wezwaniem Matki Łaski Bożej. Ile i na co otrzymają pozostałe gminy? Sprawdziliśmy! 

Ogólna kwota dotacji na zabytki, która traf do gmin powiatu Słubickiego to nie bagatela 5 555 040 zł . Największa kwota, bo aż 2 mln 842 tys. zł otrzyma Górzyca. Pieniądze przeznaczone będą na remont Kolegiaty Biskupiej pod wezwaniem Matki Łaski Bożej w Górzycy. 

Lubiechnia Mała, Radów i Rzepin

Spore dofinansowanie dostanie również gmina Rzepin. Tutaj z dotacji 140 tys. zł popłynie do Lubiechnii Małej i przeznaczone zostanie na ratunkową konserwację i restaurację wnętrza kościoła. Kolejna dotacja w kwocie 300 tys.zł trafi do Radowa na prace konserwatorskie i budowlane w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Aż 800 tys. zł dostanie sam Rzepin na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane mające na celu zabezpieczenie fundamentów budynku Szkoły Podstawowej w Rzepinie. 

Rybocice

Na renowację ogrodzenia zabytkowego Katolickiego Kościoła Filialnego pw. Józefa Oblubieńca w Rybocicach z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków trafi 488 040 tys. zł. 

Ośno Lubuskie

Oczywiście nie mogło zabraknąć pieniędzy dla opływającego w zabytki Ośna Lubuskiego. Tym razem dotacja w kwocie 985 tys. zł przeznaczona zostanie na IV etap prac przy elewacji Ratusza.