To będzie uczta muzyczna dla wszystkich. Motywem przewodnim polsko-niemieckiego koncertu będą piosenki z Akademii Pana Kleksa zaaranżowane na chór dziecięcy, mieszany, solistów oraz orkiestrę. 19 kwietnia na scenie auli Collegium Polonicum zobaczymy 160 artystów lokalnych pogranicza.

Głównym zadaniem naszego projektu jest przygotowanie koncepcji, reżyseria, i organizacja koncertu w polsko-niemieckim zespole, który jest podsumowaniem 30-letniej współpracy polsko-niemieckiej w obszarze muzyki w dwumieście Słubice-Frankfurt.

Koncert podzielony będzie na dwie części. W pierwszej usłyszymy absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Słubicach. W drugiej natomiast usłyszymy uczniów, chórzystów oraz nauczycieli ze Słubic i Frankfurtu oraz muzyków z Orkiestry Symfoników Bydgoskich. Organizatorami koncertu są Słubickie Towarzystwo Muzyczne oraz Musikschule z Frankfurtu nad Odrą.

Radość i pasja

Przygotujemy koncert dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów z okazji Jubileuszu 30-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach. Aby zainteresować najmłodszych słuchaczy i widzów muzyką, chcemy pokazać radość i pasję, z jaką uczniowie i nauczyciele podchodzą do sztuki, jak tworzą przedsięwzięcie i są jego częścią.

Motywem przewodnim polsko-niemieckiego koncertu będą piosenki z Akademii Pana Kleksa zaaranżowane na chór dziecięcy, mieszany, solistów oraz orkiestrę. 160 artystów stworzy i zaprezentuje musical w oparciu o utwory z filmu Akademia Pana Kleksa. Koncert odbędzie się 19 kwietnia, w Auli Collegium Polonicum w Słubicach, o godzinie 17.00.

Obowiązują wejściówki dostępne w sekretariacie szkoły.

Tel. 95 758 66 18 mail: kontakt@psmslubice.pl

Zapraszamy!

Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Muzyka bez Granic” oraz dofinansowane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej