fbpx
Home Aktualności Kolejny piłkarski weekend za nami, czyli czas na podsumowanie ostatnich występów naszych ligowców

Kolejny piłkarski weekend za nami, czyli czas na podsumowanie ostatnich występów naszych ligowców

by Piotr Karp
Odra Górzyca - Zorza Kowalów

Oj działo się w te sobotnie i niedzielne popołudnie! Pierwszej ligowej porażki doznała rzepińska Ilanka, „Duma Pogranicza” podzieliła się punktami z gośćmi z Witnicy, zaś słubickie SKP objęło pozycje lidera lokalnej A-Klasy!

 

Z punktu widzenia miejscowego kibica do najciekawszego spotkania doszło tym razem w Ośnie, gdzie miejscowa Spójnia podejmowała w meczu derbowym Ilankę Rzepin. Obydwa zespoły przystępowały do tej konfrontacji w zgoła odmiennych nastrojach. Gospodarze mogli czuć się podrażnieni ostatnią pucharową porażką ze Stilonem, natomiast dla gości cały obecny sezon jest niczym, jak ze snu. Każdy jednak sen, nawet ten najpiękniejszy zawsze dobiega końca. Dla podopiecznych trenera Odziemkowskiego ten koniec nastąpił w tę sobotę przy ulicy Sportowej w Ośnie. Po ciekawym spotkaniu oraz bramkach Michała Dyca, a także Mateusza Torbiczuka trzy punkty pozostały w mieście baszt i jezior.

Spójnia Ośno Lubuskie vs Ilanka Rzepin: 2-1

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

W tym samym czasie swoje ligowe spotkanie rozgrywała również słubicka Polonia, która po słabym początku sezonu stara się -z dość zmiennym szczęściem- punktować w ostatnich meczach. Tym razem zakończyło się na remisie z „Czarnymi” z Witnicy, choć słubiczanie po golu w 71 minucie mogli mieć nadzieję na komplet punktów. Niestety przyjezdni nie pozostali dłużni i już osiem minut później do bramki polonistów trafił Paweł Hojka. Poniżej aktualna tabela ligowa. 

Polonia Słubice vs Czarni Browar Witnica: 1-1

IV Liga

Ale ciekawie było też w A-klasie…

Przede wszystkim aż sześć bramek obejrzeli kibice, którzy zdecydowali udać się na mecz Odry Górzyca z Zorzą Kowalów. Gospodarze bez najmniejszego trudu pobili gości aplikując ekipie przyjezdnych pięć bramek, a tracąc tylko jedną. Z drugiej strony zawodnicy z Górzycy są ostatnio „w gazie”- zwycięstwo z Zorzą to trzeci kolejny triumf w wykonaniu tej ekipy na przestrzeni ubiegłego tygodnia.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

Odra Górzyca - Mikka Kowalów

Fot. Bogusław Adamowicz

Odra Górzyca vs Zorza Kowalów: 5-1

Niezwykle ważne dla układu tabeli rzeczy rozgrywały się w niedzielne popołudnie w Słubicach. Miejscowe SKP podejmowało bowiem „Zielonych” z Lubiechni Wielkiej. Co ciekawe, obydwa zespoły to ligowi potentaci celujący w awans do „okręgówki”. Po ostatnim meczu bliżej tego celu jest zespół ze Słubic, który pokonał przyjezdnych 1-0.

SKP Słubice vs Zieloni Lubiechnia Wielka: 1-0

Trzy punkty w ten weekend zapewnił sobie też chimeryczny w tym sezonie zespół z Drzeńska. Ekipa Chrobrego wróciła tym razem z tarczą z Boczowa, ale co ciekawe, drużyna ta lepiej w tej odsłonie rozgrywek prezentuje się na wyjeździe niż w konfrontacjach przed własną publicznością. Poniżej aktualna tabela słubickiej A-klasy oraz obszerna fotorelacja ze spotkania Odra Górzyca-Zorza Kowalów. 

Juwenia Boczów vs Chrobry Drzeńsko: 1-3

A Klasa

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice