Najpierw robi wywiady jadąc ze znaną lub ciekawą osobą garbusem z 1965 r., a potem zaprasza gwiazdę do salonu na zmianę fryzury –  mowa o Miłoszu Izdebskim, który realizuje swój nowy projekt, jedyny taki w Polsce.

RH: Skąd pomysł na taki projekt?

MI: Wyszło spontanicznie. Kończyłem technikum samochodowe i gdzieś tam motoryzacja jest moją dodatkową pasją. Postanowiłem więc połączyć fryzjerstwo i motoryzację, kupiłem volkswagena garbuska z 1965 roku, zamontowałem w nim kamerę i mikrofon i zacząłem szukać ciekawych osób. Osoby te zapraszam na wywiad a potem jedziemy prosto do salonu na zmianę fryzury.

fryzjer celebryci izdebski
W tym klasyku z 1965 Miłosz Izdebski przeprowadza wywiady. Fot. Weronika Podhajecka

Każdy się zgadza usiąść na fryzjerski fotel?

No… nie każdy. Łukasz Łyczkowski (wokalista z Sulęcina – II miejsce w finale Voice Of Poland – dop. red.), rockmen z krwi i kości, który ma długie włosy i to jest jego image nie chciał zmian. Dla takich osób mam przygotowane w zamian quizy o fryzjerstwie.

Czym się Pan kieruje wybierając ludzi do wywiadu?

Szukam osób nie tylko znanych, ale też zwykłych, ciekawych, które robią fajne rzeczy. Może to być sportowiec, wokalista, społecznik, chodzi o osoby, które mają coś do przekazania. Nawet w samych Słubicach jest mnóstwo osób, które są ciekawe, które robią superrzeczy. Takich osób nie brakuje.

Jak Pan ich szuka?

W różny sposób. Piszę maile, wiadomości na Messengerze, poprzez Instagram i inne media społecznościowe. To są głównie ludzie z okolicy, z powiatu, województwa.

Kogo udało się już zaprosić do klasyka?

Wokalistę i finalistę Voice Of Poland Łukasza Łyczkowskiego, słubickiego lekkoatletę Jakuba Czaka,  Dariusza Bączkiewicza, który jest biznes coachem polskiego fryzjerstwa, wicemistrzynię olimpijską w strzelectwie Sylwię Bogacką oraz wicemistrza Europy w sprincie i złotego medalistę mistrzostw Polski w kategorii U20 juniorów na dystansie 100 metrów Antoniego Plichtę.

Kto w planach do kolejnych nagrań w klasyku?

MI: Na razie niech to pozostanie tajemnicą. Zapewniam, że osoby bardzo ciekawe…

Filmy z gwiazdami będą pojawiały się u nas co tydzień. Dziś pierwszy odcinek. Gwiazdą jest Antoni Plichta.