W sobotę partia Zieloni z Ośna Lubuskiego zbierała głosy poparcia dla kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska). Zieloni zebrali prawie 400 głosów mieszkańców całej gminy, którzy składali podpisy i zapewniali o swoim poparciu dla kandydata KO.

– Ośno po raz kolejny udowodniło, że jest zielonym sercem lubuskiej ekologii! – mówi Alicja Matwiejczuk, przewodnicząca koła Partii Zieloni w Ośnie Lubuskim.

Partia Zieloni Zbierała Głosy Popracia Na Rafała Trzaskowskiego. Fot. Partia Zieloni
Partia Zieloni zbierała głosy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Fot. Partia Zieloni

– Takiej entuzjastycznej i pełnej energii zbiorki jeszcze nie doświadczyłam. Pomimo, iż do zebrania podpisów mieliśmy zaledwie trzy dni, wolontariusze wraz z mieszkańcami Ośna, osiągnęli niemożliwe. To właśnie im należą się gratulacje i podziękowania w zaangażowanie w akcje. Po raz kolejny, ośnianie udowodnili, że nie tylko maja zielone serca, ale również można liczyć na ich wsparcie. Mamy nadzieje iż Polska pójdzie w ślady Ośna i wypełni się świadomymi, przyjaznymi ludźmi którzy szanują siebie wzajemnie – dodaje przewodnicząca.

Swoje głosy na kandydaturę Rafała Trzaskowskiego oddawano w całym powiecie. Razem zebrano 2890 głosów.

– Jestem pod wrażeniem i dziękuję za oddane głosy – mówi przewodniczący Platformy Obywatelskiej powiatu słubickiego Leszek Bajon.