Polska jest krajem cechującym się wielką różnorodnością. Z jednej strony jest tu dzika, nieskażona przyroda, na przykład w Tatrach lub w Puszczy Białowieskiej, gdzie znów żyją żubry.
Z drugiej strony, są również tutaj dynamicznie rozwijające się, nowoczesne miasta z młodymi, otwartymi na świat młodymi ludźmi. Historia Polski naznaczona jest długą walką o wolność i silną rolą kościoła.
Ale od czasu otwarcia na Zachód rośnie przepaść między młodymi i starymi, między zwycięzcami i przegranymi transformacji. Nie wszyscy korzystają ze wzrostu gospodarczego ostatnich lat. To właśnie tam znajduje się główny elektorat Jarosława Kaczyńskiego i jego narodowo-konserwatywnej partii PiS, która od 2015 roku jest w rządzie i robi wszystko, co w jej mocy, aby umocnić swoją władzę.
Wprawdzie ta dokumentacja była pierwszy raz emitowana w 2018 r., lecz jest nadal aktualna i bardzo ciekawa jeśli chodzi o niemieckie spostrzeganie Polski oraz Polaków.https://www.youtube.com/watch?v=G5m2R0Adcjo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1j7xgtzZyU_yAYikcTdgaSp8Mv-cp0kbKs0mwpBoVc9Qj4No4aD2Cwwmo