19 czerwca 11 klubów z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego podpisało umowę o współpracy w ramach prestiżowego projektu Future Team. Inicjatorem projektu jest klub Warta Gorzów oraz klub Akademia Warty Gorzów.

Do projektu przystąpił także klub Lubuska Akademia Piłkarska ze Słubic. -Czas pandemii dał mi wiele pomysłów oraz pozwolił się skupić weryfikując dotychczasowe cele jakie sobie stawiałem. Chciałem coś zmienić i się udało – mówi I Love Słubice trener klubu Radosław Kamiński.

Trener od ponad pół roku pracuje w Akademii Warty Gorzów, który jest wiodącym w Polsce. Akademia Warty posiada od zeszłego roku najlepszą, tzw. złotą certyfikację szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

– Przystępując do rozmów i przemyśleń postanowiłem utożsamić Lubuską Akademię ze Słubic z Wartą Gorzów, marką na skalę Polski. Zaletą jest wprowadzony jednolity program szkolenia odpowiednio do rocznika, te same wymagania i oczekiwania od dzieci i rodziców. Chciałem, by dzieci ze Słubic miały takie same szanse na rozwój, jak te w największych akademiach piłkarskich w Polsce. Projekt zakłada, że jeśli wyjdzie jakiś zawodnik od nas w Polskę, to już będzie gotowy do grania i szybko zaaklimatyzuje się w nowym większym klubie – tłumaczy Kamiński.

Młodzi adepci ze słubickiej akademii w późniejszym okresie będą mieli łatwiejszy dostęp do skorzystania ze szkół i klas sportowych.

Do projektu oprócz Lubuskiej Akademii ze Słubic dołączyły również Orzeł Międzyrzecz, Łucznik Strzelce Krajeńskie, Czarni Browar Witnica, Spójnia Ośno Lubuskie, Warta Słońsk, BAF Barlinek, GKP Kłodawa, UKS Moryń czy Abra Witnica.

W Polsce jest bardzo mało lubuskich wychowanków na najwyższym szczeblu jak ekstraklasa. – Uczestnicząc w tym projekcie chcemy, aby w przyszłości było głośno o naszych dzieciach, skąd pochodzą i jaką daliśmy im szansę na zaistnienie – mówi trener akademii.

Pasjonat i „wariat” – o koordynatorze projektu w Słubicach mówią rodzice młodych zawodników.

A co mówią dzieci? Zobaczcie

Lubuska Akademia Piłkarska od 3 lat skupia w swych szeregach młodych pasjonatów futbolu, ma już na swoim koncie kilka sportowych sukcesów, w tym srebrny medal wywalczony na turnieju we Frankfurcie.

Lubuska Akademia Piłkarska zaprasza w swoje szeregi. Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17 na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2.