Już od kilku lat Słubice są stolicą wakacyjnych i zimowych turniejów piłkarskich dla różnych kategorii głównie dziecięcych. Przed nami kolejne takie imprezy. My jednak wracamy do turnieju dla kategorii „żak”.

Impreza o nazwie „Colloseum Cup Żaków o Puchar Burmistrza Słubic” odbyła się pod koniec czerwca na boisku głównym SOSiR. Głównymi organizatorami była firma Colloseum Marketing Sport Rzepin i Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Natomiast patronem honorowym był burmistrz Mariusz Olejniczak.

Przejdźmy do rozgrywek sportowych. Komplet 10 drużyn podzielono na 2 grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Po tej fazie dwie najlepsze ekipy z grup zagrały „na krzyż”. Następnie pozostały już tylko mecze o poszczególne miejsca. Drużyny odpowiednio zajmujące swoje miejsca w grupach grały o ostateczne miejsca w całym turnieju.

Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju został Klub Sportowy Promień Żary, który w finale pokonał ekipę Dwójki MOS Gubin 2:0. Warto dodać, że ta ekipa  w całym turnieju nie straciła żadnej bramki, strzelając przy tym 24 gole Trzecie miejsce wywalczył zespół Orła Międzyrzecz, który w meczu o III miejsce pokonał Stilon Gorzów Wielkopolski 1:0

OTO KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

1.Promień Żary
2. Dwójka MOS Gubin
3. Orzeł Międzyrzecz
4. Stilon Gorzów Wielkopolski
5. Dwójka MOS 2012 Gubin
6. ABRA Witnica
7. UKS Polonia Słubice
8. Pogoń Szczecin
9. Stilon II Gorzów Wielkopolski
10. Pogoń II Szczecin

Wszystkie drużyny otrzymały piękne puchary i medale, które wręczał właściciel firmy Colloseum Mirosław Wrzesiński. Na koniec tradycyjnie już przyznano również wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Mędorowicz Wojciech – Promień Żary
Najlepszy bramkarz: Grochociński Kamil – Polonia Słubice
Król strzelców: Macierzyński Michał – Promień Żary
Trener zwycięskiej drużyny: Łotocki Marek – Promień Żary

Gratulujemy, a kibiców zapraszamy na kolejne sierpniowe turnieje, odbywające się nie tylko w Słubicach.