Po długiej przerwie słubiccy tenisiści stołowi powrócili do upragnionych treningów. Na początek nowy „byt” sportowy Stowarzyszenie Tenisa Stołowego zorganizowało na powitanie towarzyski, spontaniczny turniej.

Impreza odbyła się w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 28 czerwca. Od godziny 10 grę rozpoczęło 12 zawodników. Ze względu na pandemię ilość uczestników została zredukowana właśnie do takiej liczby. Zanim jednak doszło do gier wszystkich powitał główny inicjator turnieju Mieczysław Marciniak.

Organizatorzy postanowili, że każdy zawodnik będzie mógł w tym dniu pograć całkiem sporo. Po serii gier wyłoniono dwie grupy po 6 osób, mistrzowską walczącą o miejsca 1-6 i pozostałych grających o miejsca 7-12. Poziom grupy mistrzowskiej był naprawdę bardzo dobry. Ostatecznie wyłoniono mistrza, którym został Marcin Zawadzki z Gorzowa (warto dodać, że to nowy zawodnik po awansie II ligowej słubickiej ekipy). Kolejne miejsca zajęli również nasi II-ligowy Dawid Kozłowski i Marek Szuplak. Ostateczna kolejność całego turnieju na załączonej fotce.

Już niebawem szerszy artykuł o tegorocznych planach naszych „ping-pongistów”. Druga liga, druga drużyna, zmiana całego zarządu stowarzyszenia FSL- Aktywni dla Powiatu (nowym prezesem został Mieczysław Marciniak) i ogólne propozycje dla mieszkańców Słubic.

Nowy Prezes zachęca wszystkich chętnych do pogrania w tenisa stołowego podczas trzech treningów w każdym tygodniu, które również obecnie odbywają się w hali miejskiej. Zapraszamy w każdy poniedziałek, środę i czwartek od godz. 18.00.

Podobał Wam się artykuł? Polub nas na Facebooku.

Czytaj też: Kariera Dominiki Podhajeckiej ze względów finansowych jest zagrożona. Potrzebny jest sponsor!