Prawie dwa promile alkoholu miał nietrzeźwy kierujący mieszkaniec powiatu słubickiego, który postanowił zaoferować policjantom 220 zł za odstąpienie od czynności. 

Policja o szybko jadącym kierowcy otrzymała zgłoszenie w sobotę wieczorem. Chwilę potem funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mężczyznę, od którego wyczuli silną woń alkoholu. Kiedy zaczęli wykonywać swoje czynności, mężczyzna postanowił sprawę załatwić za …220 zł. Położył pieniądze na dokumentach i wręczył je policjantom. Chyba jednak uznał, że kwota może być niezadowalająca, bo zaproponował funkcjonariuszom, że może też wybrać większą gotówkę w bankomacie.

Odpowiedzią na propozycje 38-latka były kajdanki, które znalazły się na jego dłoniach. Policjanci przewieźli winowajcę do słubickiej komendy, gdzie sprawdzono między innymi stan jego trzeźwości. Jak się okazało miał prawie dwa promile alkoholu.

38-latek odpowie teraz nie za wręczenie korzyści majątkowej oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a za wręczenie bądź usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych, nawet do lat 10 pozbawienia wolności – informuje rzeczniczka policji słubickiej Ewa Murmyło.