Już kolejny turniej letniego Grand Prix siatkówki plażowej za nami . Odbył się on  8 sierpnia w Słońsku na boisku przy stadionie Warty Słońsk. Emocje i tym razem były równie duże i rozgrzewały zawodników do czerwoności.

Lekko nie było. Osoby, które wzięły udział w turnieju musiały zmierzyć się z bardzo wysoką temperaturą, która towarzyszyła tego dnia w całym regionie.

– Zacięta gra w 34 stopniowym upale bez żadnego cienia nie należy do najprostszych wyczynów. Ale daliśmy radę. Atmosfera pomimo takiego upału była naprawdę przyjemna  – mówi zawodnik ekipy dzików Maciej Sikora .

Zaplecze imprezy udało się zorganizować dzięki wójtowi Słońska Januszowi Krzyśków, który zapewnił dwa duże namioty, wodę dla zawodników, a także posiłek w formie pysznej pizzy. 

W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn:
1. Świnki – Urszula Tymczyn i Marcin Augustyniak
2. Agrafka – Krzysztof Skrzypnik i Jarosław Sienkiewicz
3. Dziki – Wojtek Rożnowski i Andrzej Nowakowski
4. UKS Dwójka Kostrzyn – Amelia Wiącek i Patryk Dębowski
5. Krzeszyce – Rafał Krótki i Kamil Kamiński
6. Roztentegowywacze – Kamila Sienkiewicz i Jan Gąsiorek
7. Paranienormalni – Jarek Burkiewicz i Paweł Budasz
8. Żaba team – Marcin Gąsiorek i Marek Wołowik

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Po starciach grupowych, wejście do półfinałów zafundowali sobie: „Roztentegowywacze” i „Krzeszyce” a także „UKS Dwójka Kostrzyn” i „Świnki”.
Po przegranych meczach w półfinale „UKS Dwójka Kostrzyn” i „Świnki” stanęli do walki o brąz i po raz pierwszy w edycji turnieju „Świnki” stanęły na podium.

Walkę o złoto stoczyli „Roztentegowywacze” i „Krzeszyce”, jednak faworyt z poprzedniego tygodnia nie dał za wygraną i tym razem również zdobył pierwsze miejsce, co pozwoliło mu wskoczyć na szczyt w klasyfikacji generalnej mając na koncie 270 pkt.

Zaraz za nimi pojawiają się „Dziki” – 240 pkt i trzecie miejsce na razie należy do „UKS Dwójka Kostrzyn” z sumą punktów 230. To wszytko jeszcze może ulec zmianie, bo przed nami dwa turnieje, które na pewno wywrócą mocno tabele.

Kolejny turniej odbędzie się już 22 sierpnia w Lemierzycach. Dołączyć i spróbować rywalizacji w siatkówce plażowej może każda drużyna. Do zobaczenia!

Tekst: Urszula Tymczyn