?????????????????????????????????????

Koło PZW nr 2 ze Słubic nie próżnuje. Za nami kolejne wędkarskie wydarzenie w 2020 roku. Tym razem do boju stanęły drużyny 3-osobowe w tradycyjnych już Nocnych Zawodach Gruntowych Trójkami.

 Zasady i regulamin tej imprezy są bardzo proste. W sobotę 8 sierpnia ekipy 3-osobowe po losowaniu stanowisk  ok. godz. 17.00 rozjechały się na swoje stanowiska („główki” na Odrze na wysokości os. Krasińskiego). Łowienie rozpoczęło się o godz. 19, a skończyło o 8.00 w niedzielę.

Po wędkowaniu do pracy przystąpili sędziowie, którzy przy pomocy wagi i specjalnych protokołów sprawdzali i notowali wyniki poszczególnych drużyn. A drużyn tych w tym roku wystąpiło 16. Wśród nich znalazły się drużyny „mieszane”, a wśród nich znalazły się nawet trzy panie: Patrycja Waszkiewicz, Lucyna Partacz i Eliza Peretiatkowicz. Wybiegając nieco w przód od razu donosimy, iż zostały za to na samym końcu, już przy dekoracji nagrodzone wielkimi brawami, oraz nagrodami rzeczowymi w postaci wędkarskiej zanęty. Ale o wynikach za chwilę.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Gośćmi honorowymi w końcowych godzinach zawodów byli burmistrz Mariusz Olejniczak  i prezes SOSiR Zbigniew Sawicki. Nad wszystkim  czuwał sędzia główny i mistrz ceremonii dekoracji Bogdan Hryniewicz. Z kolei Ryszard Płaczkowski- prezes Koła nr 2 tym razem wziął czynny udział w zawodach. Oczywiście tuż po zważeniu wszystkie ryby trafiły z powrotem do swojego naturalnego środowiska.

Oficjalne wyniki (pierwsza nagrodzona nagrodami szóstka):

  1. Andrzej Krych, Artur Rubaszewski, Łukasz Klain (wszyscy z Krosna Odrz.)- 45,700 pkt (równoznaczne z ilością kg)
  2. Przemysław Szewieliński, Dawid Szmyt, Piotr Kolowca- 37,900
  3. Tomasz Szczerbo, Henryk Klug, Dariusz Górowski- 37,400
  4. Patrycja Waszkiewicz, Robert Waszkiewicz, Robert Waszkiewicz Jr.- 32,900
  5. Krzysztof Słowik, Robert Mizerski, Mariusz Mijalski- 32,590
  6. Jacek Ptak, Grzegorz Łączyński, Łukasz Stachowski- 31,370

Jak obliczył dokładnie B. Hryniewicz tym razem wszystkie 16 drużyn złowiło łącznie 399,500 kg ryb. – Tegoroczny łączny wynik, na który ma jak zwykle wpływ kilka czynników, m.in. pogoda, „humory” ryby, umiejętności, jest raczej z tych „średnic”. Bywał lata, kiedy to wyniki wynosiły ok. 900 czy 700 kg – mówi B. Hryniewicz.

Ceremonii wręczenia pucharów i nagród rzeczowych dla powyższej szóstki ekip dokonali wymienieni wcześniej goście honorowi oraz Prezes Koła nr 2 ze Słubic, a także występujący gościnnie w zawodach prezesi zaprzyjaźnionych kół Kazimierz Adamiak- z Pszczewa i Andrzej Kowalkowski z Trzciela.

Po ciężkiej nocy, trudach wędkarskich, oraz walki z komarami wszyscy zasiedli do wspólnego… obiadu na śniadanie.

Przed wędkarzami już za tydzień kolejny nocny sprawdzian. W następny weekend 15-16 sierpnia odbędą się kolejne zawody nocne, tym razem w parach, ale również tradycyjne. Wydarzenie nosi nazwę” Nocne Zawody Gruntowe Parami i Puchar Norwega”.