– Sala do zajęć korekcyjnych, sanitariaty, także dla osób niepełnosprawnych, natryski, szatnie, a nawet podjazd i platforma ułatwiającą komunikację uczniom niepełnosprawnym – to wszystko znajdzie się na nowej sali gimnastycznej przy trójce. Budowa rusza we wrześniu. 

– Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej o powierzchni 600 mkw, z możliwością podziału jej na dwie części, za pomocą kotary, tak by jednocześnie można było prowadzić lekcje wuefu dla różnych grup – mówi rzeczniczka urzędu miejskiego Beata Bielecka.

Prace ruszą już we wrześniu. Wczoraj burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał umowę z wykonawcą. – Inwestycję, za 4,8 mln zł, chcemy zrealizować do końca przyszłego roku – zapowiada. – Bardzo się cieszę, że będziemy mieli kolejny obiekt

Rodzice i dzieci się cieszą

– Sala gimnastyczna przy szkole nr.3 jest świetną inwestycją! Dzieciaki potrzebują takiego miejsca, gdzie mogą rozwijać swoje umiejętności i sprawność fizyczną. Dzięki tej budowie dzieci będą miały w końcu przestrzeń do uprawiania dyscyplin sportowych. Sala będzie również świetnym miejscem na imprezy szkole np. bale karnawałowe, apele itp. Jednym słowem, uważam iż jest to bardzo potrzebne i cieszę się że taka sala będzie przy naszej szkole – mówi Ilona Konat mama Nicoli.

– Super inicjatywa, sport jest bardzo ważny w życiu, a w murach nowej i zapewne nowocześniejszej sali gimnastycznej będzie jeszcze bardziej zachęcający – mówi Aleksandra Domańska, której syn Wiktor w następnym roku rozpocznie naukę w tej szkole.