Już w sobotę o godz. 14.00 w Słubicach na Placu Bohaterów rozpocznie się Marsz Równości. W tym samym czasie zarejestrowano inną demonstrację. Prawdopodobnie będzie to kontrmanifestacja. 

W sobotę, 5 września o godz. 14 na Placu Bohaterów rozpocznie się pierwszy słubicko-frankfurcki marsz równości. Pomysłodawcami są osoby reprezentujące różne środowiska: niektórzy należą do społeczności LGBTQ+ (Termin LGBTIQ odnosi się do osób identyfikujących się jako lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, interpłciowe, queer oraz takie, które nie są pewne swojej tożsamości seksualnej). To niezależna grupa składająca się z 20 osób pochodzących ze Słubic, Frankfurtu i okolic. Są to m.in. pracownicy z administracji, mediów, kultury oraz studenci, aktywiści. Zademonstrują swój sprzeciw wobec dyskryminacji środowiska LGBT +, a także przeciw tak zwanym „strefom wolnym od LGBT”. 

– Wzywamy przedstawicieli samorządów we Frankfurcie i Słubicach do uchwalenia wspólnej rezolucji o ustanowieniu Dwumiasta bezpiecznym miejscem dla wszystkich ludzi – głoszą aktywiści.

Mamy informacje, że w związku planowanym marszem zgłoszone są dwie inne demonstracje. Prawdopodobnie chodzi o kontrmanifestacje.

Jakie mają postulaty aktywiści LGBT?