Autor: Gmina Słubice

Już po raz 12. Dwumiasto Słubice – Frankfurt nad Odrą zaprasza instytucje z Dwumiasta do udziału w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym, który otworzy dla naszych mieszkańców swoje okienka w terminie od 1 do 24 grudnia.

Poszukiwane są podmioty ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą, które organizują wydarzenia, w których uczestniczyć będą mogli mieszkańcy z obu stron Odry. 

Ze względu na pandemię istnieje w tym roku również możliwość przygotowania spotkania świątecznego online. Podmioty, które chcą współorganizować Aktywny Kalendarz Adwentowy Słubice – Frankfurt (Oder) 2020, proszone są o wypełnienie wniosku. 

Wnioski można składać online do 11.09.2020.

Po upływie terminu, w którym można dokonać zgłoszenia, zespół organizacyjny dokona oceny wszystkich złożonych ofert i wyłoni gospodarzy tegorocznych okienek.

Co to jest Aktywny Kalendarz Adwentowy ?

Przez dwadzieścia cztery grudniowe dni, polskie i niemieckie instytucje, szkoły i stowarzyszenia, z obu stron Odry, otwierają swoje drzwi dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu. To cykl kilkudziesięciu wydarzeń przygotowanych przez mieszkańców, i dla mieszkańców, Dwumiasta, żeby wspólnie przeżyć czas oczekiwania na święta, a także, żeby poznać tradycje kultywowane w kraju sąsiada. Częścią Aktywnego Kalendarza Adwentowego jest bożonarodzeniowy jarmark, odbywający się po obu stronach Odry oraz Preludium Bożonarodzeniowe – widowisko przygotowywane przez słubickich muzyków, wokalistów i tancerzy, pod egidą Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

A oto przypomnienie niektórych wydarzeń zorganizowanych z okazji Aktywnego Kalendarza Adwentowego