Na stadionie Centrum sportowego we Frankfurcie nad Odrą odbyła się już 26 edycja Niemiecko – Polskiego Festynu Sportowo – Rekreacyjnego. Organizatorzy tradycyjnie już przygotowali wiele sportowych atrakcji. Nowością dla wszystkich chętnych był również Festiwal Sportów.

Niemiecko – Polski Festyn Sportowo – Rekreacyjny odbył się 1 września. Tym razem miejscem spotkania seniorów był stadion we Frankfurcie. Od początku organizacji tego wydarzenia odbywa się on naprzemiennie po obu stronach Odry.

Wszystko jak zwykle odbyło się od krótkiego uroczystego otwarcia, po którym blisko 200-osobowa grupa uczestników rozpoczęła część sportowo- rekreacyjną od wspólnej rozgrzewki przy muzyce.

– Po przygotowaniu swojego organizmu seniorzy przystąpili do uczestnictwa w konkurencjach sportowo – rekreacyjnych zaproponowanych przez organizatorów, tj. StadtSportBund we FFO i słubicki SOSiR, dostosowanych oczywiście do możliwości i wieku uczestników – relacjonuje Ryszard Chustecki z SOSiR. 

Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach sprawiała seniorom dużą radość, co było widoczne na rozpromienionych twarzach. Wszyscy uczestnicy na zakończenie festynu otrzymali pamiątkowe upominki ufundowane przez Euroregion „Pro Europa Viadrina”. Po tej części troszkę zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni seniorzy usiedli wspólnie do poczęstunku i rozmów przy kawie.

Już dziś organizatorzy dziękując wszystkim za wspólne świętowanie, zapraszają w imieniu gospodarza na kolejną edycję, tym razem do gościnnych Słubic w czerwcu 2021roku

Nowością tegorocznej imprezy była również propozycja skierowana do wszystkich chętnych. Każdy mógł spróbować swoich sił na sportowych „stacjach” po niemiecką odznakę sportową. Tam można było sprawdzić swoje umiejętności na stanowiskach siłowych, wytrzymałościowych i zgodnie z wynikami otrzymać nagrody w postaci medali złotych, srebrnych i brązowych.