W sobotę (26 września) na terenie bazaru miejskiego w Słubicach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku ujawnili i zabezpieczyli podrabianą odzież i galanterię znanych światowych marek wartą blisko 350 tysięcy złotych – poinformował portal I Love Słubice Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Świecku.

32-letni obywatel Bułgarii, pracujący na słubickim bazarze miał w swoim asortymencie 480 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Ale to nie wszystko! Pa metrów dalej podróbkami handlował także 63-letni Polak, u którego na stoisku zabezpieczono 212 ubrań i torebek.  

Ubrania Swiecko 444

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że wszystkie zabezpieczone przedmioty, m.in. spodenki, bluzy, torebki ubrania którymi handlowali obaj nie są oryginalne a znaki firmowe zostały podrobione. Szacunkowa wartość 692 sztuk zatrzymanych towarów to 346,5 tysiąca złotych – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W sprawie tej wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzone będzie  pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach.  

Za handel rzeczami z podrobionymi  grozi obu panom kara pozbawienia wolności do 2 lat. Jeśli jednak sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tylko w tym roku funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli podrabianą odzież o wartości blisko 2 milionów złotych.