Przeprawa promowa miała powstać jakiś czas temu i choć gmina Cybinka była już na to gotowa, rada związku gmin Brieskow-Finkenheerd odrzuciła projekt w ostatniej chwili. Jak się jednak okazuje będziemy mogli przepłynąć promem z Uradu do Aurith, bowiem  inwestycja dojedzie do skutku! 

Urząd Briesków -Finkenheerd ( partner inwestycji po stronie niemieckiej) pomimo tego, ze inwestycję rozpoczął postanowił w ostatniej chwili nie ująć w swoim budżecie na 2019 r. wkładu własnego na przygotowanie inwestycji. Wydawało się już, że przepadnie unijne dofinansowanie do projektu (85 proc. inwestycji), jednak nasz sąsiad zmienił zdanie i inwestycja się rozpocznie. 

– W ramach inwestycji oprócz promu na polskim brzegu stanie wieża widokowa i miejsca odpoczynku. Nasi sąsiedzi doczekają się nowego przyczółka dla cumującego promu. Prace ruszą w kwietniu, a wszystko ma być gotowe na wiosnę 2022 roku. Wtedy też między Uradem a Aurith zacznie kursować prom. Czekamy zatem z niecierpliwością! – informuje rzecznik powiatu Wojciech Obremski. 

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

 30 września obie strony przekazały sobie umowę partnerską. Stronę Polską reprezentował burmistrzowi Cybinki Marek Kołodziejczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Cybince Anna Śliwińska, sekretarz gminy oraz członek zarządu powiatu Sebastian Łukaszewicz oraz starosta słubicki Leszek Bajon.