28 września wystartował I ogólnopolski konkurs wypracowań, pod nazwą „Mistrz Wypracowań”. Skierowany jest on do osób posiadających „lekkie” pióro i które chcą się „sprawdzić” w pisaniu wypracowań na tematy powiązane z językiem polskim. Oprócz mistrzowskich dyplomów i tytułów, zwycięzców czekają liczne cenne nagrody (np. najnowsza konsola Xbox series X czy PlayStation 5). Co ważne, dzięki współpracy z legimi.pl wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają nagrodę. Konkurs podzielony jest na różne kategorie wiekowe. 

Serwis edukacyjny dyktanda.pl zorganizował  pierwszy ogólnopolski konkurs wypracowań “Mistrz Wypracowań”! Każdy ma szansę wziąć w nim udział – począwszy od uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej, poprzez uczniów szkół średnich, aż po osoby dorosłe.

Rywalizacja opiera się o pisanie tekstów na zadane tematy, poruszające zagadnienia związane ze szkolnymi lekturami, gramatyką czy ortografią języka polskiego. Konkurs nosi nazwę “Mistrz Wypracowań”, ale uczestnicy mają możliwość przygotowywać również krótsze formy pisemne. Warto jednak podjąć się napisania np. recenzji albo szczegółowego streszczenia dobrze zapamiętanej ze szkoły książki, ponieważ dłuższy tekst pozwala zdobyć większą liczbę punktów i szybciej piąć się w rankingu!

A jest o co się starać! Organizator przygotował niezwykle wartościowe nagrody! Do wygrania są m.in. konsole do gier PS4 i Xbox, tablety Samsung i gimbale. Poza nagrodami rzeczowymi można uzyskać też 3-miesięczny dostęp do platformy z książkami w formie elektronicznej i audio Legimi.pl.

Aby bez względu na wiek każdy miał równe szanse, rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach: uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8, szkół średnich oraz kategoria “wszyscy”, w której swoimi zdolnościami w operowaniu słowem mogą wykazać się wszyscy dorośli, w tym również nauczyciele.

Co bardzo istotne przy takich konkursach, żaden uczestnik nie odejdzie z kwitkiem. Uzyskanie już nawet jednego punktu zostanie nagrodzone darmowym miesięcznym dostępem próbnym do portalu Legimi.pl!

Uczestnicy mają dostępną listę zawierającą kilka tysięcy tematów. Mają możliwość napisać m.in. charakterystykę bohaterów, recenzję książki, streszczenie.

Za każdy przesłany tekst uczestnicy otrzymują określoną liczbę punktów. Organizatorzy oceniają długość tekstu, poprawność językowa, samodzielne pisanie wypracowania, a również to, czy autor trzymał się zadanego tematu.

240x400

Konkurs już się rozgrywa, potrwa do 22 listopada 2020 r. Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl zachęca wszystkich, dla których pisanie to przyjemność, aby skorzystali ze swojego talentu oraz pochwalili się wiedzą. Konkurs polonistyczny “Mistrz Wypracowań” to także dobra okazja do odświeżenia sobie treści przerabianych książek oraz innych tematów polonistycznych. 

Udział w konkursie “Mistrz Wypracowań” jest bezpłatny. Zachęcamy wszystkich do wspólnej rywalizacji! Wartościowe nagrody oraz zaszczytny tytuł “Mistrza Wypracowań” już na Ciebie czekają! 

Więcej informacji dotyczących zabawy znajdziecie Państwo pod adresem: https://dyktanda.pl/lista-konkursow

Czytaj też: Uwaga szkoły i przedszkola! CZG12 ogłosiło konkurs „Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole”. Do wygrania wartościowe nagrody!