Od chwili przekształcenia szpitala w Słubicach w szpital covidowy zmarły już 4 osoby. Władze powiatu i szpitala zorganizowały konferencję prasową przed szpitalem. – Od północy dnia wczorajszego do dnia dzisiejszego odnotowaliśmy 4 zgony – potwierdziła podczas konferencji dr Sybilla Brzozowska-Mańkowska, KOORDYNATOR SZPITALA DS. COVID-19

– Z dnia na dzień zostaliście pozbawieni podstawowej opieki medycznej. W tej chwili cały nasz szpital pracuje tylko i wyłącznie na zasadzie pomocy wszystkim, którzy chorują lub mają podejrzenie zachorowania na koronawirusa. Chciałbym się zwrócić z apelem do pana wojewody, pana wicewojewody, pani dyrektor od spraw zdrowia o pomoc dla szpitala, pomoc dla naszych pacjentów. Wiem, że sytuacja jest ciężka w całym kraju, ale my musimy dbać o naszych pacjentów tu i teraz – mówił na specjalnej konferencji zorganizowanej w czwartek rano (29 października) przed słubickim szpitalem starosta Leszek Bajon.

Z apelem do mieszkańców zwrócił się prezes szpitala Łukasz Kaczmarek.

– Są tu hospitalizowani mieszkańcy całego województwa lubuskiego. Dziękuję naszemu personelowi, który staje na wysokości zadania. Brakuje jednak podstawowych rzeczy. Są to często trywialne rzeczy, które pomagają w codziennej pracy, w codziennym trudzie. Od herbaty, kawy, posiłków regeneracyjnych do środków do pielęgnacji ciała jak kremy, żele pod prysznic itp. Te osoby bardzo często są 12 godzin w tym pełnym covidowym „umundurowaniu” – mówił prezes.

Głos zabrała też Sybilla Brzozowska-Mańkowska, koordynator szpitala covidowego.

– Zwracam się do państwa, którzy są sfrustrowani, zmęczeni, a przede wszystkim, nade wszystko chorują na inne choroby niż infekcja koronawirusem, aby z dużym zrozumieniem – chociaż wiem, że jest ciężko – kierowali się do placówek ochrony zdrowia najbliższych szpitalowi słubickiemu, które są tzw. szpitalami czystymi i gdzie może być udzielona skuteczna pomoc – mówiła koordynator.

Koordynator zaapelowała również o pomoc nie tylko materialną.

– Wszystkie ręce na pokład. Nawet najdrobniejsza pomoc, nie tylko materialna, ale też fizyczna, szczególnie jeśli chodzi o techników, elektryków, osób, które mają pojęcie o budowlance, które mogą pomóc w zbudowaniu nam kolejnych śluz dla ułatwienia pracy personelu, który nie będzie musiał biegać dookoła szpitala, jest dla nas na wagę złota – mówiła Sybilla Brzozowska-Mańkowska.

W pierwszej kolejności

Preparaty dezynfekcyjne wirusobójcze

Maty dezynfekcyjne

Gogle przezroczyste przylegające

ORAZ

↗️Duże worki na śmieci – niebieskie, czerwone, czarne

↗️Stojaki na worku

↗️Mydła, żele pod prysznic

↗️Środki ochrony indywidualnej

↗️Balsamy, kremy do ciała, do rąk (do skóry po przewinięciu pampersa)

↗️Rękawice duże (ogrodowe, cienkie)

↗️Kalosze do kolan – rozmiar 40, 43

↗️Odzież jednorazowa – bluzy, spodnie

↗️Krótkofalówki – 20 szt + osoba do zainstalowania i obsługi

↗️Płyny do podłóg, płyny do toalet (domestos)

↗️Papier toaletowy

↗️Ręczniki papierowe

↗️Pampersy M, L, XL

↗️Czekolada / batony czekoladowe – wszystkie rodzaje

↗️kawa, herbata, mleko, napoje słodkie (soki, coca cola)

↗️naczynia jednorazowe

Kontakt: Marzena Słodownik  509 463 959