Coroczny, uwielbiany przez mieszkańców powiatu Festiwal Aniołów z powodu pandemii koronawirusa się nie odbędzie. Wszystkie prace, które zostały już przygotowane będą oceniane w roku przyszłym. W tym roku nie wybierzecie także Lokalnego Anioła. 

„Anioły, które co roku odwiedzały Górzycę i sprawiały, że na wielu twarzach mieszkańców gminy i powiatu pojawiały się uśmiechy w tym roku mają dużo ważniejsze zadania, patrzą i pilnują z nieba, aby omijały nas wszelkie choroby, a we wszystkich domach gościło zdrowie i spokój” – czytamy na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy. 

Festiwal Aniołów to cykliczna impreza, która co roku wprowadza w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Łączy wiele dziedzin kultury i sztuki takich jak: teatr, sztuka plastyczna oraz muzyka. Do górzyckiego Centrum Spotkań Polsko – Niemieckich zjeżdżają dzieci, młodzież i dorośli z całego powiatu słubickiego, by zaprezentować swoje utwory i inscenizacje. Podczas imprezy wystawiane i nagradzane są też prace plastyczne. W każdej kategorii motyw przewodni to anioł. 

W tym roku z powodu pandemii i obostrzeń z nią związanych festiwal się nie odbędzie. Nie będzie też wybierany Lokalny Anioł. 

– Wszystko przekładamy na rok następny. W takich okolicznościach nie moglibyśmy wręczyć nawet nagród. Wypracowaliśmy sobie tak wysoką rangę, że nie chcielibyśmy teraz „zejść niżej”, stąd taka moja decyzja – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Gniewczyńska.