Maleńka Wiktoria urodziła się z obiema rączkami krótszymi, w których u jednej rączki ma tylko dwa paluszki, w drugiej nie ma kciuka. Dodatkowo ma rozszczep wargi górnej, rozszczep podniebienia jednostronny, ma również problemy z oddychaniem. Jedyną nadzieją na to, by dziewczynka mogła normalnie funkcjonować są bardzo kosztowne operacje. Rodzina zwraca się o pomoc do ludzi o dobrych sercach. 

Świat rodziców Wiktorii zawalił się, kiedy dowiedzieli się, że ich córeczka po urodzeniu będzie miała krótsze rączki. Ich rozgoryczenie sięgnęło zenitu w momencie, kiedy dziecko przyszło na świat. 

– Okazało się, że chorób jest o wiele więcej. Nikt tego nie zauważył, gdy byłam w ciąży – mói pani Agnieszka Przygoda, mama Wiktorii. – Córka przyszła na świat w grudniu. Niedawno skończyła dwa miesiące, a od pierwszej sekundy życia musi o nie walczyć. Staram się być silna, ale wszystko mnie przerasta. Nie mogę patrzyć na jej cierpienie. Jestem zrozpaczona – dodaje kobieta. 

Na razie rodzice niewiele mogą zrobić. Wiktoria przebywa w zielonogórskim szpitalu. Ma problemy z żołądkiem. Jest po 2 zabiegach i 1 operacji, ale nadal żołądek nie podejmuje pracy trawienia treści. Dziecko jest karmione przez sondę i dożylnie.

Kiedy  stan Wiktorii będzie już stabilny jest nadzieja na operacje, które pozwolą jej na normalne funkcjonowanie. 

– Jest w Poznaniu klinika, która może przeprowadzić operację rączek, Na tę chwilę nie znamy kosztorysu, ale lekarz powiedział, że będzie to bardzo drogie. Dlatego zdecydowaliśmy się już zwrócić o pomoc do ludzi, żeby być przygotowanym na termin – tłumaczy pani Agnieszka. 

Swoją opieką dziewczynkę objęła Fundacja Grupy Pomagamy

– Fundacja jest w trudnej sytuacji finansowej, mamy nadzieję, że wkrótce miną najgorsze czasy i wszystko wróci do normy. My ze swojej strony udostępniliśmy numer konta, na które można wpłacać pieniążki na rzecz Wiktorii – mówi szefowa fundacji Aleksandra Kołek. 

Potrzebna pomoc

Żeby pomóc Wiktorii można wpłacić pieniądze na konto fundacji. 

Fundacja Grupy Pomagamy

42160014621839603460000001 dopisek Wiktoria.

Można też udostępnić lub wylicytować przedmioty bądź vouchery na stronie Walczymy o Wiktorię

Będą także na rzecz Wiktorii organizowane akcje zbierania złomu. Pierwsza akcja odbędzie się 13 marca w Cybince, Sądowie, Radzikowie, Drzeniowie, Uradzie, Maczkowie i Koziczynie. Druga natomiast jest zaplanowana na 20 marca w Bieganowie, Białkowie, Grzmiącej, Kłopocie, Rąpicach, Mielesznicy i Krzesinie. Organizatorzy zbiórki Geomet Recykling i Aktywni Dzreniów proszą o wystawienie złomu przed posesję. 

Jeśli ktoś ma większą ilość i nie ma możliwości wystawienia przed posesję proszony jest o informację pod nr 68 391 20 44