Piłkarska Europa żyje chaosem wokół powołania do życia Superligi, natomiast w piłce lokalnej powoli powracamy do normalności. Już dziś bowiem najlepsza lubuska ósemka zmierzy się w ¼ finału lokalnego pucharu, którego stawką będzie awans do półfinału rozgrywek.

Nasz powiat na tym etapie reprezentuje słubicka Polonia, która już w poprzednim sezonie dotarła do najlepszej czwórki całego turnieju. Również i tym razem podopieczni Andrzeja Wypycha mają spore szanse, aby awansować do półfinału, ale aby tak się stało należy najpierw pokonać zespół Arki Nowa Sól. Co ciekawe, obydwie ekipy rywalizowały w ten weekend w rozgrywkach ligowych. Górą był zespół ze Słubic, który po dwóch bramkach Gronostaja pokonał w Nowej Soli miejscowych 2-1. Czy dziś przy ulicy Sportowej w Słubicach będzie podobnie? Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Ilanka za burtą

Niestety na 1/8 finału zakończyła się pucharowa przygoda rzepińskiej Ilanki. Zespół prowadzony przez Daniela Odziemkowskiego uległ w ubiegłą środę na wyjeździe Carinie Gubin, która po bramkach Tomaszewskiego, Woźniaka i Cierecha pewnie wygrała 3-0. Z drugiej jednak strony Ilanka szybko się też „odkuła”, bo już w ten weekend w lidze rozbiła na wyjeździe Tęczę Krosno Odrzańskie aż 4-0. Warto tutaj podkreślić, że zwycięstwo to pozwoliło zespołowi z Rzepina powrócić na pozycję wicelidera IV ligi lubuskiej.

W weekend znów zagramy

Już w tę sobotę o kolejne ligowe punkty będą walczyć zarówno zespoły ze Słubic, Rzepina jak i Ośna. Wydaje się, że najtrudniejsze zadanie czeka „Dumę Pogranicza”, której tym razem przyjdzie zmierzyć się z rewelacyjnym beniaminkiem z Nietkowa. Niełatwe zadanie czeka też Spójnie, która w Ośnie podejmie sąsiada w tabeli, czyli zespół Czarnych Witnica. Czysto teoretycznie najmniej problemów powinna mieć Ilanka, która na wyjeździe zmierzy się z trzynastym w tabeli Piastem Iłowa. Trzeba jednak pamiętać, że na jesieni Piast sprawił podopiecznym trenera Odziemkowskiego całkiem sporo problemów wywożąc wówczas z Rzepina cenny jeden punkt (w tamtym spotkaniu padł remis 3-3). Wszystkie te mecze odbędą się już w najbliższą sobotę (24 kwietnia) o godzinie 16:00. Poniżej szczegółowy „rozkład jazdy”.

Polonia Słubice vs Odra Nietków (sobota, 24 kwietnia godzina 16:00)

Spójnia Ośno Lubuskie vs Czarni Witnica (sobota, 24 kwietnia godzina 16:00)

 Piast Iłowa vs Ilanka Rzepin (sobota, 24 kwietnia godzina 16:00)