????????????????????????????????????

Piłkarska majówka upłynęła nam tym razem przede wszystkim pod znakiem kolejnych derbów powiatu słubickiego. Na zabytkowy obiekt przy ulicy Sportowej przyjechała bowiem Ilanka, która w ostatnich dwóch kolejkach zgromadziła tylko jeden punkt. Jak się okazało, zespół z Rzepina i to pomimo optycznej przewagi gospodarzy zwyciężył w Słubicach aż 3-0.

Co ciekawe, dokładnie taki sam wynik padł między obydwoma zespołami jesienią. Wówczas lepsza była Polonia, która z Rzepina wywiozła pewne trzy „oczka”. Teraz jednak było inaczej, choć jeszcze przed chwilą mogło wydawać się, że zespół trenera Odziemkowskiego jest w delikatnym dołku. Z drugiej strony wynik derbowego spotkania nie do końca oddaje pełen obraz tego, co w tę sobotę przy ulicy Sportowej się wydarzyło. Bo to Polonia przez większość meczu sprawiała lepsze wrażenie, stwarzając sobie liczne sytuacje podbramkowe i spychając gości do głębokiej defensywy. Przyjezdni postawili tego dnia jednak na zabójcze kontry, które z żelazną skutecznością wykorzystali. Bohaterem spotkania został absolutnie nieoceniony Andrzej Pawłowski, który w tę sobotę skompletował hat tricka trafiając do bramki słubiczan odpowiednio w 30, 80 oraz 93 minucie spotkania. Niestety wynik to niejedyne zmartwienie sztabu szkoleniowego „Dumy Pogranicza”. Jeszcze w pierwszej połowie murawę na skutek kontuzji musiał opuścić Jakub Szewieliński. Na tę chwilę nie wiadomo dokładnie kiedy nasz bramkarz będzie mógł powrócić do gry. Poniżej prezentujemy Państwu obszerną fotorelację z sobotniej konfrontacji derbowej.

„Zaległe” zwycięstwo

Tego samego dnia swoje spotkanie rozgrywała również Spójnia, która podejmowała przyjezdnych z Iłowej. Mecz jednak „nie porwał”, gdyż żadna z ekip nie potrafiła w tę sobotę  umieścić piłki w siatce rywala. Podkreślić należy, że dla zespołu z Ośna był to już trzeci ligowy remis z rzędu. Okazja do rehabilitacji nadarzyła się już jednak wczoraj, gdyż na ten wtorek zaplanowano zaległe spotkanie w ramach 25 kolejki. Po dwóch bramkach Fabiańskiego oraz po jednym trafieniu Buszczaka i Tyszenki, Spójnia pewnie, bo aż 4-1 ograła przyjezdnych z Nowej Soli.

Remis Cariny

Czy Carina Gubin może już powoli myśleć o III lidze? Na tę chwilę to z całą pewnością kandydat numer 1 do wygrania naszych rozgrywek, ale póki piłka w grze… No właśnie. W ten weekend lider dość nieoczekiwanie zgubił przecież punkty w Żaganiu. Z drugiej strony nie udało się też wygrać największemu rywalowi Cariny, czyli ekipie ze Sławy, która w tę sobotę „tylko” zremisowała z rezerwami zielonogórskiej Lechii. Po kolejnym zwycięstwie kontakt z czołówką odzyskuje natomiast Stilon. Swoją drogą ciekawe, czy gorzowienie zdołają jeszcze cokolwiek zmienić w „czubie” tabeli. Poniżej komplet ostatnich wyników oraz aktualna tabela ligowa.

Syrena Zbąszynek (pauza)

Korona Kożuchów 5-0 Tęcza Krosno Odrzańskie

Lechia II Zielona Góra 3-3 Dąb Sława-Przybyszów

Meprozet Stare Kurowo 0-2 KS Stilon Gorzów Wielkopolski          

Czarni Żagań 1-1 Carina Gubin      

Stal Sulęcin 2-2 Arka Nowa Sól        

Pogoń Skwierzyna 2-1 Odra Nietków          

Pogoń Świebodzin 0-1 Czarni Witnica         

Polonia Słubice 0-3 Ilanka Rzepin 

Spójnia Ośno Lubuskie 0-0 KP Piast Iłowa

Spójnia Ośno Lubuskie 4-1 Arka Nowa Sól (spotkanie zaległe, rozegrane we wtorek 04.05.2021)

Aktualna tabela IV ligi lubuskiej
Aktualna tabela IV ligi lubuskiej (źródło: Lubuska Kopana)

 

A-klasowe przypadki

Nie mniej ciekawie sytuacja wygląda też w naszej lokalnej A-klasie. Majowy weekend przyniósł przede wszystkim niezwykle okazałe zwycięstwo Zielonym, którzy w Dąbroszynie zmiażdżyli miejscowych aż 8-1. Ważne trzy punkty do swojego konta dopisali również zawodnicy SKP, Odry Górzyca czy Zorzy Kowalów. Wziąwszy pod uwagę, jak wielki tłok panuje w czołówce to stwierdzić należy, iż finisz tego sezonu na boiskach słubickiej A-klasy będzie niezwykle pasjonujący! Poniżej komplet ostatnich wyników oraz aktualna tabela ligowa.

Znicz Trzemszno Lubuskie (pauza)

Juwenia Boczów 3-0 FC Kursko      

Leśnik Lemierzyce 1-1 Chrobry Drzeńsko 

Odra Górzyca 3-1 As Pieski  

Pogoń Krzeszyce 0-3 Zorza Kowalów         

SKP Słubice 3-0 Iskra Głuchowo    

Zew Dąbroszyn 1-8 Zieloni Lubiechnia Wielka

Aktualna tabela słubickiej A-klasy (źródło: Lubuska Kopana)
Aktualna tabela słubickiej A-klasy (źródło: Lubuska Kopana)