Od zawsze reprezentował słubicką piłkę nożną stojąc na bramce drużyny MKS Polonia. Jest też świetnym trenerem grup młodzieżowych UKS Polonii Słubice. Mowa o Kubie Szewielińskim, którego piłka i praca z młodzieżą jest pasją. Niestety wszystkie plany bramkarza runęły w gruzach przez bardzo groźną kontuzję, której nabawił się 01 maja w meczu ligowym z Ilanką Rzepin. Żeby umożliwić jego powrót na boisko potrzebna jest kosztowna operacja. Pomożecie? 

Kuba od najmłodszych lat jest bramkarzem MKS Polonia Słubice, a po zdaniu matury postanowił zostać trenerem.

– Można powiedzieć, że urodziłem się z piłką przy nodze. Odkąd zacząłem chodzić nie rozstawałem się z piłką, a przygodę w klubie rozpocząłem w wieku 7 lat, oczywiście w UKS Polonii Słubice – mówi Kuba. – Trenowanie dzieci stało się dla mnie pasją bardzo wcześnie. Po każdym wartościowym treningu zapisywałem sobie jednostki jeszcze jako 16-latek, co z pewnością pomaga mi teraz w pracy. Jednak przez młody wiek nie mogłem zająć się tym w pełni, bo aby uzyskać licencję trenerską trzeba mieć ukończone liceum. Po zdaniu matury zapisałem się na kurs i po zdaniu egzaminu objąłem funkcję trenera w grupie młodzika UKS Polonii Słubice.

Fotoram.io

Kontuzja i diagnoza 

Wszystko układało się wspaniale do nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło 1 maja w meczu ligowym z Ilanką Rzepin. Poważna kontuzja uniemożliwia Kubie powrót na boisko i do funkcji trenera. Diagnoza: zerwane więzadło krzyżowe ACL, zerwane więzadło poboczne MCL i poważnie uszkodzona łąkotka. Kubę czeka skomplikowana i bardzo kosztowana operacja, po której będzie musiał poddać się długiej i żmudnej rehabilitacji.

Można pomóc

– Kuba nigdy nie stronił od pomocy innym w życiu codziennym i na boisku, dlatego teraz my musimy pomóc mu w jak najszybszym powrocie do gry! Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce i nagłaśnianiu akcji! – apeluje klub MKS Polonia.

Pomóc w zbiórce może każdy. Klub założył na portalu zrzutka.pl, na który można wpłacać pieniądze.

Aktualizacja 27 maja 2021. Cała kwota, która była potrzebna na operację i rehabilitację bramkarza została zebrana w ciągu jednego dnia! Brawo!!!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Czytaj też: Jak miłość do sportu usłała im drogę do miłości. Para reprezentuje Słubice w kraju i za granicą.

870f43beea63a2b999c148e96cba1cfb
Fot. MKS Polonia Słubice