W czwartek ( 10.06.2021 r ) w Słubicach odbyły się finały Otwartych Mistrzostw Województwa Lubuskiego U16 w kategorii młodzika. W imprezie uczestniczyły reprezentacje najsilniejszych ośrodków lekkoatletycznych z Gorzowem, Żarami, Szprotawą czy Zieloną Górą na czele. Znakomicie spisali młodzicy naszego klubu zdobywając piętnaście ( 15 ) medali.

Trenerzy Łukasz Horoszkiewicz, Jacek Grześkowiak, Piotra Kiedrowicz i Grzegorz Noga bardzo dobrze przygotowali piętnastkę swoich podopiecznych do najważniejszego startu tej wiosny. Nie tylko zdobyli największą od lat ilość medali, ale też ustanowili kolejne rekordy życiowe. Kilka z nich to czołowe wyniki w kraju.

Największym dorobkiem popisała się zdobywczyni złotego i dwóch srebrnych medali Julia Horoszkiewicz. Wygrała rzut dyskiem oraz zdobyła srebrne medale w kuli i w oszczepie. Dwa złote za wygranie biegu na 1000m i za bieg sztafetowy 4x100m otrzymał Jakub Jurgiewicz. Warto zauważyć, że młodzież Lubusza zdobyła medale we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych. Od sprintów i skoków poprzez biegi średnie i długie do rzutów długich. To efekt szerokiej pracy z młodzieżą prowadzonej przez trenerów i zarząd klubu w ostatnich latach.

Złote medale:

Julia Horoszkiewicz – dysk ( 0,75 kg ) / 32,48
Wiktoria Smolarczyk – 1000 m / 3:18,00 PB
Jakub Jurgiewicz – 1000 m / 3:05,08 PB
J.Jurgiewicz, M.Choina, M.Rutkowski, D.Musztyfaga – 4×100 m / 52,10
Srebrne medale:
Julia Horoszkiewicz – kula ( 3 kg ) / 8,92
Julia Horoszkiewicz – oszczep ( 500 ) / 28,30
Wiktoria Przybylska – dysk ( 0,75 kg ) / 31,44
Helena Podruczny – 2000 m / 7:58,73 PB
Dawid Musztyfaga – 300 m / 40,01 PB
Mateusz Choina – 1000 m / 3:15,61 SB
Maciej Rutkowski – skok w dal / 4,96 PB
Brązowe medale:
Zuzanna Rękawiecka – 300 m / 45,27 PB
Anna Kielar – 2000 m / 9:46,29
Seweryn Stań – kula ( 5 kg ) / 10,47 PB
A.Kielar, W.Smolarczyk, Z.Rękawiecka, Gabriela Weryk – 4x100m / 55,97

Za nami Lubuska Olimpiada Młodzieży w kategoriach U20, U18 i U16, zdobyli już 27 medali w tym 12 złotych. W najbliższy wtorek, w Żarach o medale mistrzostw województwa będą walczyć najmłodsi. W kategoriach U14, U12 i U10 zawodnicy Lubusza taż mają wiele szans medalowych. W kilku konkurencjach mają najlepsze wyniki w województwie lubuskim.
Sukcesy młodych zawodników to skala ich talentów, efekt pracy trenerów ale także wielu sponsorów i osób wspierających klub.

Sponsorzy i Partnerzy Klubu :

Gmina Słubice,
Powiat Słubicki,
Samorząd Województwa Lubuskiego,
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu,
Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe / Lubuskie Zrzeszenie LZS w Gorzowie Wlkp.
Polski Związek Lekkiej Atletyki / Lubuski Związek Lekkiej Atletyki w Zielonej Górze
Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna z siedzibą w Kostrzynie,
ZUO International z siedzibą w Kunowicach,
ZUWŚ Słubice,
SEC Słubice,
WIMAR Słubice,
JANUSZ – PARK Słubice
SOSiR Słubice,
SAB Słubice,
Rodzice dzieci – członków naszego Klubu.

Ryszard Chustecki – Prezes LKS LUBUSZ

Czytaj też: I edycja Sun Session za nami. Bawiliście się świetnie! [GALERIA FOTO, WIDEO]