9 edycja ART | an der Grenze I na granicy zostanie uroczyście otwarta 16 lipca 2021 r. od godz. 17.00 w ramach wernisażu. Wieczór zostanie zainaugurowany przedstawieniem się członków zespołu organizacyjnego i artystów.

Słowa powitania wygłoszą Claus Junghanns, Burmistrz Frankfurtu nad Odrą, Mariusz Olejniczak, Burmistrz Słubic oraz prof. dr Julia von Blumenthal, Prezydent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. Następnie frankfurcki muzyk Bashar wypelni miasto orientalnym techno. W tym samym czasie wystawa przy Kleine Oderstraße 5 będzie otwarta dla zwiedzających od godz. 18 do 22.

Nasza wystawa przy Kleine Oderstraße 5 i w SMOKu w Słubicach będzie otwarta do 23 lipca. SMOK jest otwarty tylko w dni powszednie od 12 do 15, wystawa w Kleine Oderstraße jest otwarta w dni powszednie od 16 do 20 i w weekendy od 15 do 20. Jak zawsze wstęp jest wolny. Więcej informacji o naszych 9 artystach z Niemiec, Polski, Rosji i Ukrainy można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://art-an-der-grenze-ffo.weebly.com/kunstschaffende–twoacuterczynie-i-twoacutercy.html

W centrum programu artystycznego znajdują się 4 warsztaty artystyczne, które obejmują wiele dziedzin, takich jak malarstwo na tkaninach, akwarela, fotografia i street art. Ponadto na zwiedzających czeka akcja partycypacyjna „przyjaźń bez granic”, rozmowy z artystami, torby do malowania i finisaż z silent disco. W tym roku również w krajobrazie miasta nie przeoczycie ART: na cały czas trwania festiwalu zamienimy most miejski w przestrzeń wystawienniczą i ozdobimy go pracami i wspomnieniami z poprzednich lat festiwalowych!

Rejestracja na warsztaty pod adresem: art.an.der.grenze@gmail.com 

Pełny program dostępny jest na stronie: https://art-an-der-grenze-ffo.weebly.com/programm1.html

ART | an der Grenze | na granicy odbywa się pod skrzydłami stowarzyszenia Kunstgriff e.V.  

9 rok festiwalowy jest sponsorowany i wspierany przez: Miasto Frankfurt nad Odrą, Kulturbüro Frankfurt (Oder), Allgemeiner Studentischer Ausschuss (AStA), Parlament Studencki, a także Förderkreis der Europa-Universität Viadrina, Sparkasse Oder-Spree, WohnBau Frankfurt (Oder), Galeria Okno w SMOKu, verbuendungshaus fforst, Werk1, WG Bar, Blok O

Więcej informacji & program:

http://art-an-der-grenze-ffo.weebly.com

www.facebook.com/ARTanderGrenz

www.instagram.com/art.an.der.grenze 

Czytaj też: Ruszyło letnie kino. Frekwencja dopisała [FOTO]. Jaki repertuar na przyszłe dni?