Dominika Podhajecka zajęła 3 miejsce w grze pojedynczej w Tennis Europe ADRIATIC CUP do lat 16 na przepięknym obiekcie Tenis Centar PUNTA na chorwackiej wyspie Lošinj.

Co więcej, Dominika w półfinale zawodów, w 3 secie prowadziła 4:2 z Greta MURZSA z Węgier, a następnie miała 3 piłki meczowe przy 5:4 (40:0). Jak się później okazało zabrakło nie tylko szczęścia… Rywalka obroniła 3 meczbole, a przy serwisie Dominiki wyrzuciła returnem piłkę w aut. Dominika wywołała błąd rywalki i pokazała ślad. Niestety młoda sędzina nie tylko widziała zły ślad, ale nie wiadomo dlaczego nie chciała zejść ze stołka do zaznaczonego miejsca lądowania piłki po zagraniu rywalki. Powinna być czwarta piłka meczowa… Dominika nie mogła się pogodzić z tą decyzją, poprosiła głównego sędziego, ale sędzina oznajmiła, że ona już podjęła decyzję i nikt śladu nie sprawdzał… 

Niestety rywalka wykorzystała ten prezent, a także fakt, że Lubuszanka nie mogła odzyskać spokoju i pewności siebie, doprowadziła do wyrównania, a następnie wygrała ten dramatyczny mecz po tie breaku 6:1, 2:6, 7:6 (5).
Wcześniej, w ćwierćfinale zawodniczka GKT Smecz Górzyca oraz Akademii Tenisowej Tenis Kozerki pokonała rozstawioną z nr 2 w zawodach Słowenkę Lija MUMLEK 6:0, 7:6 (5).
W trzeciej rundzie Dominika pewnie pokonała 6:1, 6:2 Yuki Charlotte ALEXANDER z Niemiec.
W drugiej rundzie Lubuszanka pokonała w dwóch setach 6:3, 6:4 Chorwatkę Ivona RIDJAN, a pierwszą ze względu na rozstawienie miała wolną.

Piętnastolatce w grze podwójnej partnerowała Helene SOMMER z Niemiec. Niestety polsko-niemiecka para pożegnała się z turniejem już w pierwszej rundzie po porażce 5:7, 3:6 ze słoweńską parą Ivona AHCAN – Eva MULLER UHAN (zwyciężczyni gry pojedynczej). Wydawało się, że to będzie łatwy mecz dla „naszej” pary, bo zaczęło się od prowadzenia 4:0. Niestety dziwny „kryzys” partnerki Dominiki nie pozwolił na pokonanie solidnych i starszych Słowenek.
Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”. Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach Tennis Europe i ITF” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Turniej Tennis Europe ADRIATIC CUP U16.

Podziękowania udowodnia

Dziękujemy również wszystkim, którzy wpierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak), I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, DAMIAN INVESTMENTS Sp. z o.o, PHU Jamniuk, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, TOP UBEZPIECZENIA, Gmina Górzyca, a także wszystkim darczyńcom z odpisu podatku 1%.

#TeamPodhajecka

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

REHAkompleks

#BabolatFamily

#PZT

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj też: Kariera Dominiki Podhajeckiej ze względów finansowych jest zagrożona. Potrzebny jest sponsor!