Dominika Podhajecka z Centralnym Klubem Tenisowym Grodzisk Mazowiecki A (na wypożyczeniu z GKT Smecz Górzyca) zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetek (U16) w Gdańsku!

Najmłodsza w Teamie Kozerek Dominika grała skutecznie na 2-ej rakiecie wygrywając wszystkie swoje mecze (bez straty seta).

Ze względu na rozstawienie (nr 3) Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki A miał wolną pierwszą rundę i czekał na rozstrzygnięcie meczu BKT Advantage Bielsko-Biała A – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters. Lepsze okazały się tenisistki z Bielska Białej (4:2). Wszystkie mecze rozgrywane w mistrzostwach w formule – 2 deble i 4 single.

W ćwierćfinale zespół Dominiki pokonał bielszczanki 6:0 bez straty seta.

W półfinale na drodze ekipy z Kozerek stanęły tenisistki z KS Górnik Bytom, jednego z najbardziej utytułowanych klubów tenisowych w Polsce, rozstawione w mistrzostwach z nr 2. Po bardzo ciekawym meczu udało się pokonać rywalki 4:2.

W drugim półfinale pomiędzy Klubem Tenisowym GAT Gdańsk A (nr 1), a Krzyckim Klubem Tenisowym Wrocław (nr 4) o zwycięstwie przy stanie meczu 3:3 i równym bilansie setów, decydował lepszy bilans wygranych gemów na korzyść wrocławianek.

W finale Dominika i koleżanki nie dały szans zawodniczkom z Wrocławia (6:0), nie oddając swoim rywalkom nawet seta.

Dominika w singlowym meczu finałowym pokonała 6:3, 6:1 Martę Halbersztadt. W grze podwójnej lubuszanka w parze z Zuzanną Pawlikowską na pierwszej rakiecie pokonały 6:4, 6:2 parę Hanna Telżyńska – Oliwia Orlińska.

Skład Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki A:

  • Zuzanna Pawlikowska (2005);
  • Dominika Podhajecka (2006);
  • Julia Daroszewska (2005);
  • Daria Górska (2005);
  • Lavinia Morreale (2005);
  • Kapitan – Jakub Ulczyński.

Dziękujemy za zaufanie, wzorową i owocna współpracę właścicielom najlepszej Akademii tenisowej w Polsce Państwu Dianie i Jarosławowi Lewandowskim oraz Dyrektorowi Sportowemu Panu Krzysztofowi Puna. Dziękujemy również całemu sztabowi trenerskiemu, a w szczególności opiekunowi Dominiki Jakubowi Ulczyńskiemu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, DAMIAN INVESTMENTS sp. z o.o., PHU Jamniuk, I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Gmina Górzyca, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.

#TeamPodhajecka

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

#SWISSKRONO

#LEKS

#BLOOMINESS

#PHUJAMNIUK

#noskinoski

#REHAkompleks

#wfkostrzyn

#TOPubezpieczenia

#BabolatFamily

#pzt

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj też: Dzisiaj w programie Miłosza Izdebskiego przyszłość lubuskiego tenisa Dominika Podhajecka.