W Górzycy uczniowie od najmłodszych lat uczą się o profilaktyce i zapobieganiu nałogom biorąc udział w mini sejmiku. – To niełatwe zadanie w dzisiejszych czasach, gdzie ma młodych ludzi czeka tyle pokus… – mówi Aleksandra Murawska, nauczycielka SP w Górzycy. Pomysłodawcą mini sejmiku jest Janina Multarzyńska- emerytowany nauczyciel. 

We wtorek, 28 września w Górzycy odbyła się już XXV edycja mini sejmiku, w której udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Górzycy.

– Głównym celem sejmiku jest profilaktyka, a więc zapobieganie złym nawykom i przyzwyczajeniom – mówi pani Aleksandra, wychowawczyni klasy pierwszej, która przygotowywała swoich uczniów do mini sejmiku. 

Sami uczniowie podchodzą do tego wydarzenia z wielkim zaangażowaniem. Wspólnie z wychowawcą przygotowują się do części artystycznej, wykonują oryginalne prace, a także dbają o odpowiedni wizerunek na scenie.

– Młodsze dzieci uczą się od starszych kolegów. Integrujemy się przy tym i wspaniale spędzamy czas! – mówi pani Aleksandra. – Z tego miejsca chciałabym zaznaczyć, że podziękowania należą się Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górzycy- za wsparcie finansowe, które jest kluczowe w organizacji tego przedsięwzięcia – dodaje. 

Zobaczcie fotorelację z wydarzenia 

Czytaj też: Radosne granie najmłodszych piłkarzy