Stadion słubicki był areną IXX Mistrzostw Euroregionu Pro Europa Viadrina w lekkiej atletyce. Miasto w związku z tym odwiedziło ponad 500 uczestników reprezentujących 50 klubów nie tylko z naszego województwa.

To już długoletnia, bo 19-letnia tradycja, aby sezon lekkoatletyczny w Słubicach kończyć zawodami w ramach Mistrzostw Euroregionu. Tegoroczne zmagania dzieci i młodzieży odbyły się w piątek 1 października. Doskonała frekwencja, a także pogoda sprzyjała osiąganiu kolejnych bardzo dobrych wyników, bardzo często rekordów życiowych.

Zmagania odbywały się aż w pięciu kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców, U10, U12, U14, U16 i U18, przy czym cyfry oznaczają oczywiście wiek sportowców. W związku z powyższym również zawody trwały bardzo długo, w międzyczasie odbywały się ceremonie dekoracji najlepszych trójek w poszczególnych dyscyplinach.

Wszystko zaczęło się od uroczystego otwarcia taj imprezy. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli głównych organizatorów Krzysztofa Murdzy- Prezesa SOSiR i Ryszarda Chusteckiego- Dyrektora ds. Sportu, który od samego początku odpowiada za przeprowadzenie mistrzostw. Byli również słubiccy samorządowcy, burmistrz Mariusz Olejniczak, przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński, starosta Leszek Bajon, przewodniczący rady powiatu Wiesław Kołosza, a także Jan Graliński- przewodniczący lubuskiego LZS oraz Krzysztof Szydłak- dyrektor biura Euroregionu Pro Europa Viadrina. Panowie oprócz czynienia honorów podczas otwarcia mieli przed sobą również zadanie praktyczne. „Uzbrojeni” w numery startowe ze swoimi nazwiskami wystartowali w symbolicznym biegu na 50 m, w taki ciekawy sposób akcentując otwarcie.

Tuż po gościach honorowych rzutnie, skocznie i bieżnie opanowali sportowcy, uczestnicząc zgodnie z programem imprezy w swoich konkurencjach. Warto dodać, że łącznie odbyło się blisko 1000 tzw. osobostartów.

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie www organizatora.