Dominika Podhajecka świetnie rozpoczęła drugi turniej ITF U18 w Portugalii. Piętnastolatka już w pierwszej rundzie VALE DO LOBO JUNIOR OPEN musiała zmierzyć się z finalistką poprzedniego turnieju w PORTIMAO.
W pierwszym secie Francuzka Laura Galdano zaskoczyła lubuszankę swoim niezwykle ofensywnym stylem gry zwyciężając tę partię 6:2.

W drugim secie Dominika postanowiła szukać każdej okazji, aby przejąć inicjatywę i zepchnąć rywalkę do defensywy. Co więcej, udało się ten plan konsekwentnie realizować, najpierw wygrywając drugiego seta 6:1, a potem wychodząc na prowadzenie 3:0. Mocna rywalka niestety nie tylko odrobiła straty, ale wyszła nawet na prowadzenie 4:3. Zawodniczka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki nie pozwoliła jednak wydrzeć sobie zwycięstwa i pokonała ostatecznie waleczną Francuzkę 2:6, 6:1, 6:4.

Na drodze Dominiki w drugiej rundzie turnieju czeka ćwierćfinalistka poprzedniego turnieju w PORTIMAO Portugalka Maria Garcia, która nie dała szans (6:2, 6:1) w pierwszej rundzie Brytyjce Andra Sutherland.
Wcześniej przed Dominiką jeszcze mecz gry podwójnej w parze z Julią Daroszewską (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki).
Opiekunem Dominiki i Julii na miejscu w Portugalii jest trener Kuba Nijaki z Akademii Tenisowej Tenis Kozerki.

Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach Tennis Europe i ITF” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na turniej ITF U18 VALE DO LOBO JUNIOR OPEN.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, DAMIAN INVESTMENTS sp. z o.o., PHU Jamniuk, I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Gmina Górzyca, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.

Tekst i zdjęcia: Daniel Podhajecki.

Czytaj także: Dominika na swoim pierwszym podium International Tennis Federation Juniors w Portugalii