Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Grażyną Plebanek – pisarką, felietonistką, autorką bestsellerowych powieści (m.in. „Dziewczyny z Portofino”, „Pudełko ze szpilkami”, „Nielegalne związki”, „Przystupa”, „Bokserka”, „Pani Furia”, „Słowa na szczęście i inne nienazwane stany duszy”).

 W jej powieściach centralnymi postaciami są kobiety, ich przyjaźnie, codzienne problemy i perypetie miłosne. W tym roku ukazały się dwie książki: „Rozbójniczki. Opowieść o ważnych kobietach” oraz „Bruksela. Zwierzęcość w mieście”.

Grażyna Plebanek jest również autorką scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych. Od 2005 roku mieszka w Brukseli, ale stale obecna jest na arenie polskiego życia literackiego. Od 2016 roku wraz z Sylwią Chutnik pisze felietony do tygodnika „Polityka”, a w „Wysokich Obcasach Extra” publikuje autorski „Słownik Wyrazów Obcych”.

Spotkanie odbędzie się 20 października 2021 r. (środa) o godzinie 17.00 w słubickiej bibliotece. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!

Spotkanie odbywa się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, dofinansowane jest ze środków Instytutu Książki.

Czytaj też: Cud narodzin Słubic cz. 4 – Pierwszy most, pierwsza szkoła, pierwsza biblioteka…