DCIM101MEDIADJI_0051.JPG

Od 2 listopada most łączący Słubice i Frankfurt, codziennie wieczorem i wczesnym rankiem, będzie podświetlany na niebiesko i zielono, w barwach naszej wspólnej marki.

Z tej okazji mieszkańcy i włodarze dwumiasta spotkają się 2 listopada o 19.30 nad Odrą. Tego wieczoru, w nowej aranżacji, zaprezentuje się nie tylko most na Odrze. Po frankfurckiej stronie, wzdłuż promenady nadodrzańskiej, podświetlonych zostanie dziesięć budynków, mały spektakl światła będzie też w Słubicach. Wszystkie te atrakcje będzie można podziwiać z tarasu widokowego, który udostępni Collegium Polonicum.

Na promenadzie we Frankfurcie staną też tego wieczoru kramy z grzanym winem i czymś do przekąszenia, będzie można posłuchać muzyki na żywo. Zapowiada się więc bardzo klimatyczny wieczór!
Iluminacja mostu zostanie „odpalona” punktualnie o 20.00. W tej uroczystej chwili nadburmistrzowi Frankfurtu Rene Wilke i burmistrzowi Słubic Mariuszowi Olejniczakowi towarzyszyć będzie m.in. minister ds. infrastruktury i planowania przestrzennego Brandenburgii Guido Beermann.

Iluminacja mostu to część unijnego projektu, który realizują wspólnie miasta Słubice i Frankfurt. W ramach projektu, nasi sąsiedzi zza Odry, którzy są administratorem mostu, dostali z Brukseli pieniądze na jego podświetlenie, a Słubice dostały pieniądze na budowę wieży widokowej, przy której powstanie plac zabaw i tereny rekreacyjne.

Czytaj także:  „Przeciw sobie – obok siebie – wspólnie: Jak chcemy żyć w naszym Dwumieście?” – Viadrina zaprasza do udziału w dialogu online