Słubice już drugi sezon mają drużynę w drugiej lidze tenisa stołowego. Pierwszy zespół STS Wulmar rozegrał dwie kolejki w II lidze dolnośląskiej, uzyskując jedno zwycięstwo i remis.

Stowarzyszenie Tenisa Stołowego aktualnie posiada dwie drużyny ligowe. Pierwsza z nich, ta z numerem I występuje w II lidze dolnośląskiej, natomiast druga w lubuskiej IV lidze północnej. W piątek 29 października po raz pierwszy w tym sezonie w roli gospodarzy nasi drugoligowcy podejmowali gości z Zaręby. Jest to mała miejscowość oddalona od naszego miasta o ok. 200 km. Był to mecz zaległy, bo w ten weekend wszyscy pozostali rozegrali już trzecią kolejkę.

Spoglądając na tabelę przed tym spotkaniem można było odnieść, jak się okazało po meczu mylne wrażenie, że to gospodarze powinni sobie poradzić ze zwycięstwem i w miarę spokojnie zgarnąć pełną pulę dwupunktową. Jednak oczywiście jedna kolejka ligowa i jej wyniki tak naprawdę o niczym jeszcze nie świadczą. W kolejce tej słubiczanie pokonali na wyjeździe MLKS Victoria Jelcz-Laskowice 6-4, natomiast goście sromotnie polegli z trzecim zespołem ZKS Zielona Góra 1-9.

Przejdźmy zatem do piątkowych zmagań, które odbyły się w hali sportowej SP 2 Słubice. Na początek może małe regulaminowe wprowadzenie dla tych, którzy być może „chcieliby wiedzieć więcej”. Na tym poziomie rozgrywek rozgrywa się mecze na dwóch stołach, a drużyna składa się z czterech zawodników. Przed meczem obie drużyny nie widząc rozstawień swych rywali ustalają, którzy zawodnicy występować będą na poszczególnych stołach. Po dwóch graczy na danym stole z kolei rozgrywa swe mecze systemem „każdy z każdym”, co daje łącznie cztery pojedynki. Zatem do ośmiu singli dochodzą jeszcze dwa mecze deblowe. Wynik końcowy po dodaniu zdobytych meczowych punktów obu drużyn, zawsze musi wynosić liczbę 10.

Tyle wprowadzenia, czas na podsumowanie. STS Wulmar rozpoczął znakomicie ten pojedynek, gdyż po pierwszych czterech meczach singlowych prowadził 3-1. Swe mecze, co prawda po ciężkich bojach w pięciu setach po 3-2, ale jednak wygrali Konrad Zawadzki i Dawid Kozłowski. Konrad dokonał w jednym z setów niemal cudu, wyciągając wygraną ze stanu 6-10, natomiast Dawid po najprawdopodobniej „badaniu” swego rywala, podczas przegranych dwóch pierwszych setów, kolejne trzy bez problemu wygrał w setach nr 3, 4 i 5 dwa razy do trzech i raz dwóch oczek. Trzeci meczowy punkcik wygraną 3-0 dołożył Marek Szuplak, najbardziej doświadczony i już w tym miejscu można powiedzieć najlepszy gracz w tym dniu.

W tej kolejce jedyną przegraną, jak się okazało, z najlepszym graczem gości, Łukaszem Jaźwiecem 2-3 zanotował Jakub Dziwosz. Następnie przystąpiono do meczy deblowych. Miały one bardzo duży wpływ na końcowy rezultat, gdyż miejscowi obydwa te pojedynki przegrali. Na tablicy wyników ukazał się remis 3-3. Kolejne single to zgodne zwycięstwa w liczbie po 2 obu ekip, Dawid i Konrad przegrali, a wprost przeciwnie i do tego gładziutko, po 3-0 swój wkład do ogólnego worka włożyli Marek i Kuba. To oznaczało, iż w końcowym rozrachunku dawało to remis 5-5 i podział ligowych punktów.

Gospodarzom zabrakło naprawdę niewiele, choć podobnie pewnie myślą goście z dalekiej Zaręby. Na pewno nie wykorzystano atutu „własnego boiska”. Wielka hala i wszystko co jest związane z tym faktem (inne odniesienie przestrzenne), na której rozgrywane są tylko mecze II ligi nie dała atutu miejscowym. Może dlatego, iż treningi prowadzone są na małej salce.

Spójrzmy jeszcze na tabelę, która jednak z powodu nierozegrania przez STS Wulmar trzeciej ligowej kolejki jest niekompletna. Po dwóch meczach miejscowi zdobyli 3 punkty i aktualnie mając powyższe w pamięci zajmuje bardzo dobre szóste miejsce pośród czternastu drużyn. Przed nimi jeszcze ten kolejny zaległy mecz z KU AZS UZ Zielona Góra i oczywiście już następny w roli gości tym razem z UKSTS Makima Kiełczów, który zaplanowany jest na 6 listopada. Już dziś, także zapraszamy kibiców do hali przy „dwójce”, w sobotę 20 listopada od godz. 17.00, kiedy to przyjadą goście z LKTS Zenit Międzybórz.

IV liga

Jeszcze kilka zdań o drugim zespole słubickim występujący w IV lidze północnej naszego województwa. Odbyły się trzy pierwsze kolejki, podczas których zanotowano dwie przegrane i jedną wygraną odpowiednio ze Spójnią II Ośno Lubuskie (7-10) i Gorzovią IV Gorzów WLKP (8-10) oraz Gorzovią V Gorzów WLKP (10-2).

Następcy poszukiwani

Oprócz ligowych zmagań Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Słubice stawia także na szkolenie młodzieży. Po raz pierwszy od wielu lat rozpoczęły się cykliczne treningi. Prowadzi je niezwykle doświadczony trener i zarazem gracz pierwszego zespołu Marek Szuplak. Adepci tego sportu mogą skorzystać z treningów w środy i piątki od godz. 16 w małej Sali przy SP 2 Słubice. Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie.

Czytaj także: To już jest koniec… Sezonu wędkarskiego

[ngg src=”galleries” ids=”195″ display=”basic_thumbnail”]