?????????????????????????????????????

32. Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości o Puchar Słubic to jedna z wielu wydarzeń w ramach obchodów święta 11 listopada. Tradycyjnie wokół Placu Bohaterów pobiegło kilkaset dzieci i młodzieży z przedszkoli oraz szkół.

Wydarzenie organizowane w Słubicach już ponad 30 lat, zazwyczaj poprzedza dzień 11 listopada. Tym razem była to środa 10 listopada, a centralnym punktem był jak zwykle Plac Bohaterów. Głównym organizatorem jest Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a honorowym patronem burmistrz naszego miasta.

Wszystko zaczęło się dokładnie w samo południe. Organizatorzy i zaproszeni honorowi goście przywitali dzieci i młodzież, reprezentujące nie tylko miejscowe przedszkola i szkoły, ale również z całego powiatu oraz tradycyjnie, zaprzyjaźnioną już szkołę w Kołczynie. Po tej ceremonii na swą trasę wokół placu wybiegły przedszkolaki, które miały do pokonania ok. 300 m.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Następnie ta trasa stopniowo się wydłużała dla poszczególnych roczników szkół podstawowych i średnich. Ogólnie przeprowadzono 24 biegi, od wspomnianych już 30 do 1300 metrów dla najstarszych 18-19 latków (2 duże okrążenia wokół placów Bohaterów, Wolności i Jana Pawła II).

Najmłodsi tuż za metą nagradzani byli pamiątkowymi medalami. Natomiast najlepsze trójki we wszystkich kategoriach, już na scenie stawali się bogatsi nie tylko o aplauz widzów, ale i statuetki, a nawet puchary oraz pamiątkowe koszulki.

Czytaj także: Piłkarskie żaki na hali, w ramach obchodów Niepodległości

[ngg src=”galleries” ids=”200″ display=”basic_thumbnail”]