1 grudnia Burmistrzowie dwumiasta otworzyli Aktywny Kalendarz Adwentowy, który wpisuje się w przedświąteczną tradycję w dwumieście Słubice-Frankfurt, będzie w tym roku ponownie realizowany w dużej mierze w formacie online, ze względu sytuację związaną z pandemią. Warto zatem sprawdzić na załączonym poniżej programie, w jaki sposób odbywają się kolejne spotkania.

Mariusz Olejniczak i Rene Wilke zawiesili świąteczne ozdoby na bożonarodzeniowych drzewkach, które dekorowali na frankfurckiej magistrali, z dziećmi, z obu stron Odry. Niestety liczba osób na tym spotkaniu była ograniczona w związku z obostrzeniami. 

Sprawdźmy wspólnie jakie wydarzenia będą na Nas czekać w Słubicach!
  • 10 grudnia zaprasza Fundacja Karola Dedeciusa, o godzinie 16.00 do Collegium Polonicum na świąteczne czytanie z przewodnikiem oraz zwiedzanie wystawy. Następnie w tym samym dniu, o godzinie 17.00 Świąteczny seans filmowy w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Film będzie puszczony w języku angielskim, ze względu na polsko-niemiecką widownię.
  • 14 grudnia organizowane będą w Collegium Polonicum warsztaty w miłej i świątecznej atmosferze z polsko-niemieckimi kolędami w tle, dzieci w wieku 6-9 lat będą robić śnieżną kulę. Taki samodzielnie wykonany upominek to doskonały pomysł na wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby!
  • 15 grudnia #Świątecznebajaniebiblioteczneczytanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice. Czytanie świątecznych opowieści w języku polskim i niemieckim o godzinie 16.00. To wydarzenie odbędzie się online na fanpage’u biblioteki!
  • 16 grudnia zaprasza Słubicki Miejski Ośrodek Kultury na Preludium, wspaniały Koncert Bożonarodzeniowy! Trwać będzie od godziny 16.00 do 19.00, to aż trzy godziny na wspólne kolędowanie i okazja na spędzenie wspólnie czasu w świątecznej atmosferze!
  • 24 grudnia kalendarz adwentowy po naszej stronie zakończy się pasterką o godzinie 22.00, w Parafii pw. Ducha Świętego.

Na więcej wydarzeń można liczyć u naszych sąsiadów zza Odry, zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem poniżej.

Czytaj także: Bezpieczne zakupy przedświąteczne