Macie jakieś pasje? A może chcecie je w sobie odkryć? Słubicka młodzież chce zorganizować spotkanie, na którym będzie można podzielić się swoimi doświadczeniami lub znaleźć w sobie to, co może przerodzić się w coś większego. Pierwszym krokiem jest ankieta, która pokaże, jakie jest zainteresowanie mieszkańców.  

W ramach olimpiady pod nazwą „Zwolnieni z Teorii” trzy młode mieszkanki Słubic: Magda, Marysia i Emilia przeprowadzają ankietę, która pokaże, czy taka inicjatywa jest potrzebna, czy jest zainteresowanie tematem.

– “Zwolnieni z teorii” to ogólnopolski konkurs, w którym nie liczy się teoria, lecz praktyka. Trzeba w nim zrobić własny projekt społeczny zgodnie z wytycznymi – mówi 14-letnia Emilia Kusz współautorka projektu. – Zwolnieni z Teorii wymaga od nas załączenia artykułów, opracowań naukowych albo właśnie ankiety. Aby nasz projekt dobrze wypadł na tle konkurencyjnych potrzebujemy 5 takich dowodów. Ankieta ma być ostatnim z nich.

Celem autorek projektu jest zrealizowanie spotkania, na którym będzie można się podzielić lub zarazić nową pasją. 

– Na razie mamy tylko zarys naszej inicjatywy. Chciałybyśmy zająć się zainteresowaniami mieszkańców powiatu słubickiego oraz zobaczyć ile znajduje się mieszkańców szukających nowych doświadczeń – opisuje nasza rozmówczyni.

Jeśli chcesz pomóc młodym, przedsiębiorczym mieszkankom w wygraniu ich autorskiego projektu zagłosuj koniecznie w poniższej ankiecie.

Wypełnienie ankiety to dosłownie chwila. Można ją wypełniać do końca grudnia

https://forms.gle/5GKmxP1USUtvedrQ7

Czytaj też: Koło Gospodyń Wiejskich w Starkowie zostało koordynatorem akcji Paczuszka dla maluszka! Pomagając bezinteresownie sprawiamy, że świat, w którym żyjemy staje się bardziej ludzki, przyjazny – mówi Daniel Pranica.