zrzut ekranu 2022 01 07 131959

Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. W powiecie słubickim z każdym dniem przybywa nowych zgłoszeń. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna mapa, która  pozwala na wymianę informacji o zagrożeniach pomiędzy Policją a społeczeństwem. Dzięki zgłoszeniom wiemy, jakie zagrożenia są dla mieszkańców najbardziej uciążliwe i w jakiej sferze należy podjąć współpracę z innymi podmiotami żeby je wyeliminować. Za pomocą tego narzędzia, każdy ma wpływ na to co dzieje się w jego miejscu zamieszkania, dlatego warto z niego korzystać. Wystarczy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, powiatowej czy też miejskiej Policji. Po otwarciu aplikacji należy wprowadzić zgłoszenie wybierając kategorię zagrożenia, a następnie zaznaczyć na mapie miejsce występowania. Warto także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik. To ułatwi weryfikację zgłoszenia.

Korzystaj rozsądnie

Pamiętajmy, żeby z narzędzia korzystać rozsądnie. Zawarty w aplikacji katalog dostępnych zgłoszeń jest bardzo szeroki, a każda otrzymana informacja jest kilkukrotnie sprawdzana przez policjantów. Znajdziemy w niej między innymi takie kategorie jak: dzikie wysypiska, akty wandalizmu, nieprawidłowe parkowanie, przekroczenie dozwolonej prędkości, nielegalne rajdy samochodowe, czy też spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych bądź grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją. Każda z zawartych w aplikacji kategorii jest bardzo istotna i ma duże znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

Pamiętaj, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Autor: aspirant Agnieszka Kaczmarek 
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Czytaj też: Świecko: Cztery kobiety oraz mężczyzna okazali do kontroli podrobione francuskie dokumenty.